ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Лариса Процька

Доповідач:

Лариса Процька

Галузь:

Державне управління і кадрова політика

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

07.05.2024

ВИСНОВКИ КОМІСІЙ
ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 81
Про Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно Володимир-Волинської міської територіальної громади та затвердження примірного договору оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності


внесено зміни до додатку 1 до проекту рішення після комісії 14.05.2024


ВОЛОДИМИРСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ   СКЛИКАННЯ
 

РІШЕННЯ

 
__________  № ______
м. Володимир
 
Про Методику розрахунку орендної плати
за комунальне майно Володимир-Волинської
міської територіальної громади та затвердження
примірного договору оренди нерухомого або
іншого окремого індивідуально визначеного майна,
що належить до комунальної власності
 
 
         З метою запровадження єдиного механізму визначення розміру та справляння плати за оренду майна комунальної власності Володимир-Волинської міської територіальної громади, підвищення ефективності використання такого майна шляхом надання в оренду, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно» від 28.04.2021 № 630 (із змінами), статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX (із змінами), керуючись  ст.25 п.5 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
 
ВИРІШИЛА :
 
          1.Затвердити Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно Володимир-Волинської міської територіальної громади (додаток 1).
          2.Затвердити примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності Володимир-Волинської міської територіальної громади (додаток 2).
         3.Рішення набуває чинності з моменту оприлюднення на офіційному сайті Володимирської міської ради.         
         4.Визнати такими, що втратили чинність рішення міської ради  від 19.10.2012р. №21/9 «Про затвердження Положення про оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Володимира-Волинського»  та рішення міської ради від  07.09.2018  № 28/26 «Про Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Володимира-Волинського».
        
        5.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії  з питань власності та житлово-комунального господарства; соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.
 
 
Міський голова                                                                        Ігор ПАЛЬОНКА
Лариса Процька 34953
Пояснювальна записка
 
до рішення міської ради «Про Методику розрахунку орендної плати
за комунальне майно Володимир-Волинської міської територіальної
громади та затвердження примірного договору оренди
нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного
майна, що належить до комунальної власності»
 
       Частиною другої статті 17 Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон) визначено, що у разі передачі майна в оренду без проведення аукціону орендна плата визначається відповідно до Методики розрахунку орендної плати, яка затверджується представницькими органами місцевого самоврядування - щодо комунального майна. Крім того, частиною першою статті 16 вказаного закону визначено, що договір оренди формується на підставі примірного договору оренди, що затверджується представницьким органом місцевого самоврядування щодо майна комунальної власності.
З огляду на вищевикладене, виникла потреба у розробленні проєкту рішення Володимирської міської ради «Про Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно Володимир-Волинської міської територіальної громади та затвердження примірного договору оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності», яким визначатимуться:
  • формули розрахунку місячної, добової/погодинної орендної плати;
  • орендні ставки для орендарів, які мають право на отримання майна в оренду без аукціону;
  • орендні ставки для орендарів, які мають право на продовження договору оренди без проведення аукціону;
  • примірний договір оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності.
Рішення підготовлено з метою реалізації повноважень міської ради як органу, уповноваженого управляти об’єктами комунальної власності територіальної громади, які визначені у статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також статті 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» згідно з яким, органам місцевого самоврядування надається право затвердження місцевої Методики розрахунку і використання орендної плати.
 
 
Начальник відділу комунальної
власності управління містобудування,
архітектури та комунальних ресурсів
виконавчого комітету міської ради                                      Лариса ПРОЦЬКА

ДОДАТКИ

1 34-81 Додаток 1.pdf Переглянути
2 34-81 Додаток 2 до договору.pdf Переглянути
3 34-81 Додаток 2.pdf Переглянути
4 34-81 Додаток 1 до договору.pdf Переглянути
5 34-81 Додаток 3 до методики.pdf Переглянути
6 34-81 Проект рішення.pdf Переглянути
7 34-81 Додаток 1 зміни після комісії 14.05.2024.pdf Переглянути