ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Субицька О.М.

Доповідач:

Субицька О.М.

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

25.02.2019

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 6
Про затвердження плану місцевого економічного розвитку м.Володимира – Волинського

УКРАЇНА

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМЕ   СКЛИКАННЯ
 РІШЕННЯ
 

 №    
м.Володимир – Волинський
Про затвердження плану місцевого
економічного розвитку
м.Володимира – Волинського
 
Врахувавши рекомендації Секретаріату Європейської ініціативи «Мери за економічне зростання» та експертів Світового Банку, з метою виконання зобов’язань ініціативи Європейської комісії «Мери за економічне зростання», відповідно до п.22 ч.1 ст. 26 Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А :

 
  1. Затвердити  план місцевого економічного розвитку міста Володимира– Волинського  в новій редакції (додається).
  2. Вважати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 12.10.2017 № 20/13 «Про затвердження плану місцевого економічного розвитку міста Володимира - Волинського» та  рішення виконавчого комітету міської ради від 17.08.2017 № 264.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально–економічного розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності.
 
 
Міський голова                                                                                   П.Д.Саганюк
Субицька 35709
 
ПЛАН МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
 
МІСТА ВОЛОДИМИР - ВОЛИНСЬКИЙ
 
 
 
Виконавчий комітет Володимир – Волинської міської ради
 
 
 
 
«План розроблено за підтримки Ініціативи Європейської комісії «Мери за економічне зростання» та розглянуто експертами Світового Банку, які вважають, що план відповідає принципам вищезазначеної Ініціативи ЄК. Зміст документу є власністю та відповідальністю виконавчого комітету Володимир – Волинської міської ради». 
 
 
 
Україна
 
 
 
 
 
 
 
 
Передмова міського голови!
 
Шановні володимир – волинці!
 
 
Раціональне використання власних ресурсів, дієве партнерство влади, громади, бізнесу мають суттєвий вплив на зменшення вразливості економіки міста до коливань міжнародних фінансових ринків та зміцнення економічної спроможності.
Економічний розвиток, спрямований на добробут членів громади та створення робочих місць, можливий лише при наявності сприятливого бізнес-середовища та інвестиційної політики місцевої влади.
З метою підвищення конкурентоспроможності економіки міста, його інвестиційної привабливості, економічного зростання, підвищення якості життя громадян через ефективне використання ресурсів та реалізацію спільних інтересів влади, громади, бізнесу, налагодження партнерства та взаємодії розроблено план місцевого економічного розвитку Володимира – Волинського.
Цей План спрямований на створення сприятливого клімату для економічного розвитку міста. Він є документом,  який відображає бачення розвитку міста, ставить цілі, визначає дії для їх досягнення та пропонує підхід до організації і управління процесом впровадження, і має на меті покращити умови для розвитку бізнесу завдяки ефективному врядуванню, яке відповідає інтересам громади.
Спільно у партнерстві з громадою та бізнесом ми готові працювати над впровадженням Плану розробленого за підтримки ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання». 
 

Володимир – Волинський

міський голова                                                                                           Петро Саганюк

 
 
 
 
 
 
 
 
Щоб отримати копію цього Плану, зверніться до:
Ім’я: Оксана Субицька
Посада: начальник управління економічного розвитку та інвестицій
Адреса: м. Володимир-Волинський, вул. Данила Галицького, 5
Телефон: +38 (03342) 3-57-09
Факс: +38 (03342) 3-57-07
Електронна пошта: post@volodymyrrada.gov.ua
Веб-сайт: http://volodymyrrada.gov.ua/
 
ЗМІСТ                                                                                                                                   сторінка
1.Резюме………………………………………………………………………………………… 4
2. Перелік таблиць та схем…………………………………………………………………….
3. Перелік скорочень…………………………………………………………………………...
5
5
4. Вступ до плану………………………………………………………………………………. 6
5. Процес розробки Плану місцевого економічного розвитку ……………………………... 6
6.Місцевий економічний аналіз……………………………………………………………….. 7
6.1 Аналіз місцевої економічної структури …………………………………………………. 7
6.2. Міжсекторальне співробітництво і взаємодія на місцевому рівні…………………....... 8
6.3. Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу…………….. 8
6.4. Доступ до фінансування………………………………………………………………….. 9
6.5. Земельні ресурси та інфраструктура …………………………………………………… 9
6.6. Правова та інституціональна база ……………………………………………………… 10
6.7. Кваліфіковані трудові ресурси. Інклюзивність …………………………………………. 10
6.8. Зовнішнє позиціонування та маркетинг…………………………………………………. 11
7. SWOT-аналіз………………………………………………………………………………… 12
8.Бачення та цілі, очікувані результати……………………………………………………… 13
9. План дій ……………………………………………………………………………………... 14
10. Схема фінансування……………………………………………………………………… 19
11. Показники та механізми моніторингу…………………………………………………… 21
12. Додатки:
Додаток 1. Розпорядження про створення робочої групи…………………………………..
 
24
Додаток 2 Склад робочої групи з розробки Плану місцевого економічного розвитку …
Додаток 3: Таблиці…………………………………………………………………………….
25
26
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Резюме
План місцевого економічного розвитку міста Володимира – Волинського (далі - План) є основним документом в системі економічних планів, який відображає бачення розвитку міста, ставить цілі, закладає принципи їх досягнення та пропонує підхід до організації й управління процесом впровадження. Він полягає у розробці заходів для вирішення спільних проблем мешканців міста та реалізації спільних завдань щодо економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності, інвестиційної привабливості, якості життя у місті через ефективне використання  ресурсів та реалізацію спільних інтересів влади, громади та бізнесу.
Сильними сторонами Володимира-Волинського є наявність готових інвестиційних пропозицій, а також вільних інвестиційно-привабливих земельних ділянок, наявність інфраструктури підтримки бізнесу та обслуговування інвестора.
Основними можливостями міста виступають розвиток міжнародних транспортних комунікацій, залучення інвестицій для створення індустріального парку.
Основними внутрішніми загрозами для розвитку міста є конкуренція з іншими економічними центрами регіону, відплив кваліфікованих кадрів та скорочення працездатного населення. Додатковими факторами для реалізації  цих загроз є такі слабкі сторони як низька інвестиційна привабливість міста, відсутність можливостей для самореалізації молоді, низький рівень доходів населення, високий рівень безробіття серед жінок.
Виходячи із наведеного вище, було визначено бачення міста як регіонального економічного центру з розвиненою багатопрофільною промисловістю та активним підприємництвом.
Відповідно до бачення було сформовано три цілі:
Ціль 1. Зовнішнє позиціонування та маркетинг міста як інвестиційно-привабливої території
Ціль 2. Забезпечення інвестиційної привабливості міста
Ціль 3. Створення ефективної моделі підтримки місцевого бізнесу
Основними діями/заходами для досягнення цілей є:
 - розроблення системи візуальної ідентифікації бренду міста, просування бренду міста
 - формування інтегрованих інформаційних продуктів «Володимир-Волинський- місто,
   приязне до інвестора»
 - створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк» 
 - пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок
 - сприяння покращенню кадрового забезпечення МСП
 - надання інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти
    в мережі Інтернет (он-лайн консультацій за допомогою  скайп-зв’язку)
  - проведення  акцій «Бізнес по –володимирськи»
  - організація та проведення економічного ярмарку з містами-партнерами України
     та Європейського союзу
  - сприяння МСП для  розвитку альтернативних джерел енергії
 
Видатки на реалізацію плану місцевого економічного розвитку міста частково будуть покриватися з бюджету міста Володимира – Волинського, ФПП «Бізнес-Центр», приватним бізнесом. Крім того, залучатимуться грантові кошти.
План ґрунтується на документах стратегічного характеру. Зокрема, на Генеральному плані забудови міста, міських цільових програмах, які вже прийняті міською радою і впроваджуються її виконавчими органами. Цілі, визначені Планом, сформовані відповідно до Стратегічних цілей Стратегії розвитку міста на 2017-2027 роки.
 
 
 
 
 
 
2. Перелік таблиць та схем
 
Таблиця 1: План дій …………………………………………………………………… стор.14
Таблиця 2: Схема фінансування ………………………………………………….… .. стор.19
Таблиця 3: Показники моніторингу………………………………………………….. стор.21
Таблиця 4: Класифікація діючих юридичних осіб, включаючи ФОПи за видами економічної діяльності………………………………………………………………… стор.26
Таблиця 5: Розподіл  компаній приватного сектору за чисельністю та видами
діяльності………………………………………………………………………………..
 
стор.27
Таблиця 6: Оцінка співпраці на місцевому рівні…………………….……………… стор.28
Таблиця 7: Галузі (та підгалузі) з перспективою зростання та їхні проблеми…….. стор.29
Таблиця 8: Потреби приватного сектору у земельних ресурсах та інфраструктурі….. стор.29
Таблиця 9: Правові та інституціональні умови………………………………………. ... стор.30
Таблиця 10A: Ситуація з кваліфікованою робочою силою……………………………. стор.30
Таблиця 10B: Шляхи досягнення балансу між попитом на кваліфіковані трудові ресурси і можливостями працевлаштування в муніципальній освіті - системний аналіз……………………………………………………………………………………….  
 
стор.31
Таблиця 11: Оцінка сприйняття місцевості її мешканцями……………………………. стор.32
 
 
 
 
3. Перелік скорочень
 
-           ФПП «Бізнес-Центр» - фонд підтримки підприємництва «Бізнес-Центр»
-           План – план економічного розвитку.
-           ПТНЗ – професійно-технічні навчальні заклади.
-           ВНЗ – вищі навчальні заклади.
-           ЦОІ – Центр обслуговування інвесторів.
-           МСП – мале та середнє підприємництво
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4. Вступ
 
Рішенням від 23.06.2017року №18/29 Володимир – Волинська міська рада приєдналася до ініціативи ЄС « Мери за економічне зростання» (далі по тексту – Ініціатива).
 
Володимир-Волинський знаходиться на відстані близько 14 км від кордону з Польщею (тривалість подорожі 10 хв) і приблизно за 85 км від кордону з Білоруссю (тривалість подорожі 1,5год).
Відстань до обласного центру – міста Луцька автошляхами становить 77 км (тривалість подорожі 1 год.). Відстань до столиці - міста Києва залізничними шляхами становить 506 км (тривалість подорожі 8 год), автошляхами 465 км (тривалість подорожі 5 год.).
До найближчого аеропорту, що знаходиться у Львові, автошляхами 140 км (тривалість подорожі 3 год).
Відповідно до статистичних даних на 01.01.2017 року чисельність населення 39,3 тис.осіб, з них працездатного населення 27,7 тис.осіб, в т.ч. 14,4 тис. осіб або 52% жінки. Середній вік населення міста  37,6  років.
Місцевий економічний розвиток – це процес, від якого виграє вся  громада включно з місцевою владою, бізнесом і громадянами.  Конкуруючи з іншими містами в створенні найбільш сприятливого середовища для бізнесу місто може забезпечити значний його  розвиток, стимулювати створення нових підприємств і залучати  інвестиції.
Наявність більш якісних послуг та інфраструктури дозволить підприємствам встановлювати нижчі ціни на продукцію та послуги, що сприятиме збільшенню обсягів продажу, створенню робочих місць та податкових надходжень, що в кінцевому  результаті матиме суттєвий вплив на підвищення  якості  життя своїх громадян.
Для Володимир – Волинської міської ради Ініціатива полягає у доступі до бази кращих європейських практик місцевого самоуправління щодо вирішення спільних проблем мешканців міста та реалізації спільних завдань влади, громади та бізнесу щодо економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності міста, його інвестиційної привабливості, якості життя громади через ефективне використання ресурсів та реалізацію спільних інтересів.
План ґрунтується на інших документах стратегічного характеру, зокрема Генеральному плані забудови міста, міських цільових програмах, які вже прийняті міською  радою і впроваджуються її виконавчими органами. Цілі, визначені місцевим планом економічного розвитку міста Володимира–Волинського, сформовані відповідно до Стратегічних цілей Стратегії розвитку міста на 2017-2027 роки та Стратегії розвитку  Волинської області на період до 2020 року. Впровадження та реалізація місцевого плану економічного розвитку міста сприятиме підвищенню конкурентоспроможності, інвестиційної привабливості міста та області вцілому.
Загальна сума  видатків на заходи Плану становить 3230,8 тис.грн./103,3 тис. EUR1.  Видатки на реалізацію плану місцевого економічного розвитку міста частково будуть покриватися з бюджету міста Володимира – Волинського, ФПП «Бізнес-Центр», приватним бізнесом.
 
5. Процес розробки Плану місцевого економічного розвитку
 
Розпорядженням міського голови від 31.07.2017 року №235р була сформована Робоча група (див. додаток №1, стор. 24, розпорядження про створення робочої групи ) з розробки Плану, до складу якої увійшли представники підприємництва, громадянського суспільства, міської ради та її виконавчого комітету (додаток №2 стор. 25, склад робочої групи). В ході процесу розробки участь у засіданнях Робочої групи взяли участь також активні городяни.
 
Розробка місцевого Плану базувалася на основних принципах:
 
1 співвідношення гривня/євро розраховано згідно офіційному курсу НБУ на 07.08.2018 року 1 євро= 31,31грн.
 
Партнерство Планування передбачало проведення різних консультацій, а також на обґрунтовані очікування громади від владних структур. До участі в розробці цілей було запрошено всі зацікавлені сторони — представників влади, підприємців, підприємств та громадянського суспільства.
Життєздатність Забезпечення розвитку порівняльних переваг, визначених за результатами SWOT-аналізу
Інтеграція Інтеграція забезпечується шляхом активної участі всіх зацікавлених сторін міста.
При підготовці Плану робоча група користувалась статистичними даними, зібраними управлінням економічного розвитку, результатами  опитування (в рамках формування Стратегії розвитку міста на 2017-2027 роки) суб’єктів господарювання міста,  молоді, працювала медіа платформа при гімназії, яка теж проводила опитування.
Протягом 2017-2018  років проводились 4 засідання Робочої групи з  залученням  місцевого бізнесу, громадського сектору та активних мешканців міста.
 
6.Аналіз місцевої економічної структури
6.1 Аналіз місцевої економічної структури
За видами економічної діяльності найбільшу кількісну частку займають суб’єкти  оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, мотоциклів. Нею займається  86% фізичних осіб-підприємців та 57% юридичних осіб (див.додаток 3, таблиця 5, стор. 27).Така тенденція зберігається впродовж останніх 5 років.
Роль малого підприємництва в економіці міста залишається незначною, у структурі МСБ переважають торгівля та послуги (див.додаток3, таблиця 4, стор. 26).
Найбільшим промисловим підприємством в місті є ТзОВ «Гербор-Холдінг», яке займається виробництвом меблів. Нині на ньому працює майже 700 працівників. Підприємство відноситься до групи компаній “Black Red White”, котре відкрило власну філію в місті у 1995 році.
Решта найбільших роботодавців є суттєво меншими за кількістю працевлаштованих і представляють комунальну сферу міста, харчову, деревообробну, легку промисловість та ін.
Обсяги реалізованої продукції промисловими підприємствами міста за 2017 рік становили 576,9 млн. грн., за 2016 рік – 396,5 млн.грн. та 429,0 млн..грн. за 2015 рік. 
Серед промислових підприємств міста 4 здійснюють експорт продукції, товарів, робіт і послуг в країни ЄС (Німеччина, Польща, Швеція, Литва), Казахстану, Боснії і Герцеговини, Молдови та Монголії. Основними групами експорту товарів є: меблі, деревина і вироби з деревини, механічні пристрої, одяг.
Інвестиції на місцевому рівні протягом останніх років залишались на відносно невисокому рівні, суттєво нижчому за аналогічний показник в середньому по області. Капітальні інвестиції за 2017 рік становили 109,5 млн.грн., за 2016 рік - 103,8 млн.грн., за 2015 рік - 135,4 млн.грн. Основними джерелами фінансування виступають самі підприємства та організації, значною є частка коштів місцевого бюджету.
У 2013 - 2015 роках  в місті реалізований  спільний  польсько-український проект «Чиста вода на Побужжі-Транскордонна система водопостачання Хрубешова та Володимира-Волинського» в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013», завдяки якому було залучено  1090,9 тис.EUR З Європейського Союзу.
Роль малого підприємництва в економіці міста залишається незначною, у структурі МСБ переважають торгівля та послуги.
Аналіз вікових груп засвідчує незмінну тенденцію до зростання осіб непрацездатного віку: як в групі «65+», так і в групі осіб в віці, молодшому за працездатний. Водночас, кількість працездатних осіб при цьому залишається незмінною.
Відзначається також, що при невисокому рівні зареєстрованого безробіття по місту, кількість офіційно працевлаштованого населення протягом п’яти останніх років майже у кожному періоді знижується.
Виходячи із наведеного вище, одним із пріоритетних напрямів діяльності в рамках Ініціативи «Мери за економічне зростання» Робочою групою визначено розвиток Володимира-Волинського як регіонального економічного центру з розвитою промисловістю та активним малим і середнім бізнесом. Вихідними умовами для досягнення цього повинна стати ефективна скоординована діяльність з підвищення інвестиційної привабливості міста, формування відповідного маркетингового забезпечення такої діяльності, а також створення ефективної моделі  підтримки місцевого бізнесу. Робочою групою визначено, що економічна основа життєдіяльності міста, в значній мірі, повинна формуватися за рахунок місцевого малого та середнього бізнесу.
 
6.2 Міжсекторальне співробітництво і взаємодія на місцевому рівні
Налагоджено конструктивний діалог між владою та бізнесом. В місті діє фонд підтримки підприємництва «Бізнес - Центр», яким щокварталу організовуються зустрічі з підприємцями за «круглим столом», на яких між контролюючими органами, представниками влади та суб’єктами господарювання обговорюються актуальні питання. Надаються усні консультації, допомога в оформленні та подані звітності, на замовлення підприємців проводяться семінари та тренінги. Здійснюється регулярне інформування стосовно змін та нововведень законодавства шляхом розміщення інформації на веб-ресурсі «Бізнес-Центр online», на сторінці «Бізнес-Центр» в соціальній мережі Фейсбук. Проводиться Інтернет-розсилка актуальної інформації на електронні адреси підприємців.
З  метою підтримки і популяризації продукції місцевих товаровиробників в місті постійно проходить акція «Купуємо володимир - волинське», знімаються відеоролики, які поширюються в мережі Інтернет, на офіційному сайті «Бізнес-Центр» діє «online виставка товарів та послуг».
В рамках проекту «Партисипавна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» компанією «Оперативна соціологія»  було проведено вивчення думки підприємців міста з приводу ефективності підтримки органами місцевого самоврядування малого та середнього підприємництва, за результатами якого було зроблено висновок, що місцева влада відкрита до взаємодії з бізнесом (див.додаток 3, таблиця 6, стор. 28).
Тож, можна оцінити рівень міжсекторальної співпраці в місті як таку, що знаходиться на достатньому етапі розвитку.
 
 6.3 Прозора, вільна від корупції міська влада, що сприяє розвитку бізнесу
Володимир – Волинська міська рада та її виконавчий комітет у своїй роботі керується такими принципами: прозорість, некорумпованість, реакції на потреби, орієнтація на замовника послуг (мешканця, інвестора тощо). 
Зокрема, сесії міської ради та її виконавчого комітету відкриті для громадськості, запроваджено їх трансляцію в он-лайн режимі. Рішення міської ради та її виконавчого комітету оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради. З метою реагування на звернення громадян функціонує інструмент електронної демократії „Електронна петиція “. Працює місцевий телеканал АТМ «Володимир» та друковані засоби масової інформації, які детально висвітлюють діяльність міської ради. Крім того, інформація розміщується в соціальній мережі Фейсбук.
За рахунок грантових коштів німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» та коштів міського бюджету працює центр надання адміністративних послуг європейського зразка, який дозволяє отримати будь-яку з 130 адміністративних послуг, керувати чергою через електронну систему, отримувати послуги через  портал електронних адміністративних послуг.
Щоб комунікація між жителями міста та муніципалітетом була більш дієвою міська рада доєдналася до інтерактивної платформи «Відкрите місто». Це дає можливість вирішити важливу громадську проблему, звернувшись до відповідального за прийняття рішення чиновника не виходячи з дому. Розроблено портал «Відкриті дані».
Для забезпечення публічності прийняття рішень, які стосуються умов ведення бізнесу, організовуються громадські слухання проектів регуляторних актів, в т.ч. щодо місцевих податків і зборів, відрахувань на розвиток інфраструктури тощо.
В 2017 році запроваджено громадський бюджет (бюджет участі)  який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.
У місті створений Центр обслуговування інвестора – дорадчий орган, до складу якого входять представники структурних підрозділів міськвиконкому та інших контролюючих органів.
Аналіз перспективних галузей та їхніх проблем (див.додаток 3, таблиця 7, стор. 29) свідчить про наявність тенденції уповільнення розвитку пріоритетних галузей економіки в зв’язку з недостатньою кваліфікацією кадрового та управлінського персоналу, нестачею робітників, відсутність системного рекламного та інформаційного забезпечення. Вирішити проблеми можливо через покращення діалогу влади і бізнесу, підвищення іміджу підприємництва та заохочення населення до відкриття власної справи.
 
6.4 Доступ до фінансування
На даний час отримання коштів для започаткування власного бізнесу або на розвиток вже існуючої справи є досить складним процесом. Вартість послуг з кредитування, що надаються банками та надаються фінансовими установами, є досить суттєвою і не завжди доступною для всіх суб’єктів господарювання. Зібрані та узагальнені дані свідчать, що середня ставка по кредиту становить близько 20 відсотків річних (у гривнях), 10 відсотків річних (у іноземній валюті).
У місті функціонує три представництва банків (Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк), а також дві кредитні спілки (ФОРУМ КРЕДИТ, Самопоміч).
У 2017 році Ощадбанк оголосив про старт комплексної програми підтримки малого бізнесу на загальнонаціональному рівні під назвою «Будуй своє». Фактично Ощадний банк розгортає нову програму мікрокредитування підприємців (сума кредиту - від 50 тисяч до 5 мільйонів гривень), яка стартує по всій Україні з 2018 року З метою ознайомлення суб’єктів господарювання з цією програмою Володимир – Волинський виконавчий комітет спільно з ФПП «Бізнес-Центр» Ощадбанку організовано зустріч з підприємцями за «круглим столом». Проте, поки що це не дає бажаних результатів.
Таким чином, банки по причині високих ставок за користування кредитами не виконують інвестиційну роль в розвитку місцевого бізнесу.
В місті прийнята Програма сприяння розвитку малого та середнього бізнесу на 2017-2018 роки, якою через недостатність коштів в міському бюджеті не передбачено виділення коштів для підприємців на розвиток та відшкодування ставок за кредитами. Обласна Програма сприяння розвитку малого та середнього бізнесу відсутня.
Зовнішні інвестиції в економіку міста є досить малими, на низький  інвестиційний попит значною мірою впливає нестабільна політична ситуація в державі.
 
6.5 Земельні ресурси та інфраструктура
Одним із основних обмежень для залучення інвестицій в місто є обмеженість вільних земельних ділянок, які можуть бути виставлені у якості готових інвестиційних пропозицій. Водночас, в межах міста є 3 вільні земельні ділянки комунальної власності, які хоч і розташовані в безпосередній близькості до автошляху та залізниці, але не мають необхідної інфраструктури для організації промислового виробництва.
Вивченням попиту на сучасні приміщення і земельні ділянки комунальної власності (див.додаток 3,таблиця 8, стор. 29) з’ясовано, що бізнес хоча і не нагально, але потребуватиме земельних ділянок для будівництва необхідної промислової інфраструктури. Тому, створення індустріального парку є на часі, так як в перспективі дозволить підвищити конкурентоспроможність міста та прилеглих до нього територій на ринку інвестицій, що у свою чергу сприятиме створенню нових робочих місць. Разом із належним інфраструктурним забезпеченням процесу обслуговування інвестора це сприятиме підвищенню позицій міста у рейтингу інвестиційної привабливості територій.
Для створення індустріального парку рішеннями міської ради затверджено наступні нормативно – правові документи:
 
  • від 25.11.2011 № 12/9 нормативно – грошова оцінка земель,
  • від 21.06.2018 №191  містобудівна документація,
  • від 25.07.2006 №6/3 Генеральний план розвитку міста, яким визначено землі промисловості.
 Щодо потреби бізнесу в офісних приміщеннях, то за результатами вивченого попиту  зроблено висновок, що на даний час в місті є ряд комерційних пропозицій, які задовольняють існуючий попит. Крім того, є в наявності вільні приміщення комунальної власності. Більш детально ця потреба та можливості ОМС її задовольнити  надана (див.додаток 3, таблиця 8, стор. 29).
 
6.6. Правова та інституціональна база
 
Економічні відносини СГД регулюються нормативними актами національного, регіонального та місцевого значення (рішення міської ради та її виконавчого комітету). Зокрема, питання встановлення місцевих податків і зборів (рішення міської ради «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», «Про затвердження ставок податку на земельні ділянки», «Про Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Володимира-Волинського») встановлюються відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ”, при цьому обов’язково застосовується публічне обговорення проектів рішень.
З метою одержання зауважень і пропозицій, розробники регуляторних актів проводять публічні обговорення проектів, а для визначення ефективності та актуальності нормативно-правової бази здійснюються відстеження результативності і перегляд регуляторних актів.
В місті створений та діє Центр обслуговування інвесторів, який є консультативно-дорадчим органом, створеним при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради на базі Центру надання адміністративних послуг для надання інформаційно-консультаційних послуг вітчизняним та іноземним інвесторам, зацікавленим у розташуванні інвестицій на території міста Володимира-Волинського.
ЦОІ обслуговує лише тих потенційних інвесторів, які мають реальні задокументовані наміри (інвестиційний проект/програму/бізнес-план) розміщення інвестицій саме на території м.Володимира-Волинського та створення понад 10 нових робочих місць.
ЦНАП при виконанні своїх функцій надає допомогу у одержанні необхідних документів без перешкод та необхідності особисто звертатись до організацій, що надають дозвільні документи. ЦНАП надає 130 послуг. У I кварталі 2018 року перелік послуг розширено 10 послугами державного земельного кадастру та 6 послугами державної міграційної служби щодо оформлення паспорта громадянина України, в тому числі для виїзду за кордон.
Аналіз перспективних галузей та їх проблем, що відображено  (див.додаток3, таблиця 9, стор.30)говорить  про наявність тенденції сповільнення розвитку пріоритетних галузей економіки через недостатню кваліфікацію кадрів, нестачі ресурсів, високої конкуренції на ринках. Крім того, існує недостатня промоція міста як об’єкту туризму, відсутня система рекламного та інформаційного забезпечення. Способами вирішення проблем є забезпечення конструктивного діалогу влади і бізнесу, покращення іміджу підприємництва та заохочення верств населення, особливо молоді та жінок,  до відкриття власної справи.
 
6.7 Кваліфіковані трудові ресурси, інклюзивність
 
Протягом 2015-2016 років кількість зареєстрованих безробітних у місті зменшувалась, а саме: з 664 осіб за 2015 рік до 498 осіб за 2016 рік. На кінець 2017р. в міськрайонному центрі зайнятості перебувало на обліку 592 безробітних. Із загальної кількості безробітних: 57,8% – жінки, 39,7% – молодь у віці до 35 років.
Зменшується протягом трьох останніх років і навантаження кількості безробітних на 1 вакансію: з 55 осіб за 2015 рік до 9 осіб за 2017 рік.
Ситуація з кваліфікованою робочою силою відображена у таблиці 10А (див.додаток3, таблиця10А, стор. 30).
Проте, на ринку праці протягом останніх років існує дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. З одного боку пропонуються вакантні місця, проте кваліфікація безробітних не відповідає заявленим вакансіям. Серед них жінки, безробітні старших вікових груп або молодь після завершення навчання в вищих навчальних закладах, але без досвіду роботи. З іншого боку особи, що мають необхідну кваліфікацію, не погоджуються на умови праці (див. додаток 3, таблиця 10В, стор. 31)
Завдяки ряду програм Центру зайнятості, зокрема сприяння започаткуванню власної справи, перекваліфікації тощо упродовж трьох років підтримується невисокий рівень безробіття, який коливається між 1- 2%.
Примітним є той факт, що при невисокому рівні зареєстрованого безробіття по місту, кількість офіційно працевлаштованого населення протягом трьох останніх років майже у кожному періоді знижується.
У 2017 році у всіх сферах економічної діяльності зайнято 12716 чол., коли у 2015 році їх налічувалось 14844 чол. Проте, наведені цифри не свідчать про економічну пасивність мешканців, а лише на те, що разом із низьким рівнем зареєстрованого безробіття опосередковано вказує на неофіційний характер зайнятості.
Для вирішення зазначених проблем (див.додаток3, таблиця 10В, стор.31) необхідно популяризувати офіційне працевлаштування та зареєстроване підприємництво, пропагувати ідею підприємництва серед молоді, сприяння започаткуванню бізнесу серед жінок
 
6.8 Зовнішнє позиціонування та маркетинг
З метою зовнішнього позиціонування міста проводиться ряд заходів, направлених на представлення образу міста на національному та міжнародному рівні як важливого економічного центру регіону.
Зокрема, завдяки участі міста у проекті «Школа залучення інвестицій для західноукраїнських органів місцевої влади», в рамках програми «Польська допомога задля розвитку 2014/2015», розроблено трьохмовні інвестиційні буклети та створено трьохмовний веб-сайт «Інвестиційні пропозиції Західної України» .
З метою підвищення ефективності діяльності за напрямком місцевого економічного розвитку місто відібрано у проект «Партисипативна демократія», що впроваджувався Асоціацією міст України у співпраці з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад».
З метою залучення громадськості до співпраці, дослідження думки володимир – волинців  щодо пріоритетних напрямків розвитку та бачення майбутнього міста проведено опитування, участь в якому взяло участь 3280 респондентів. 
У зв’язку з посиленням конкуренції між окремими містами стає актуальним конструювання бренду міста і розробка та реалізація стратегії його просування.
Проведена оцінка сприйняття місцевості самими мешканцями (див.додаток 3, таблиця 11, стор.32) показала, що найсильнішими сторонами Володимира-Волинського є багаті земельні ресурси, майно для розвитку бізнесу, вигідне географічне положення, наявність інфраструктури підтримки бізнесу та обслуговування інвестора та добре транспортне сполучення з основними економічними центрами регіону.
Щодо негативних факторів, то це низька інвестиційна привабливість міста, відсутність можливостей для самореалізації молоді, низький рівень доходів населення.
 
 
Таким чином, невиразність міста на інвестиційній карті України не сприяє залученню стратегічних інвесторів у високотехнологічні галузі.
Одним із напрямів у становленні образу Володимира-Волинського як важливого економічного центру регіону є реалізація комплексу маркетингових заходів, кінцевою метою яких є представлення міста на національному та міжнародному рівні як місця, привабливого для інвестицій. Цьому повинні сприяти проекти, скеровані на розширення портфелю інвестиційних продуктів, створення інвестиційного парку. Необхідною також є підготовка кваліфікованих кадрів з обслуговування та супроводу інвесторів.
Крім того, місто потребує скоординованої діяльності на просування власних туристичних можливостей на регіональному рівні. Цьому сприятиме розроблення системи візуальної ідентифікації бренду Володимира-Волинського (брендбуку); популяризація його як серед внутрішньої, так і серед зовнішньої аудиторії, в т. ч. через використання бренду як об’єднуючого елементу фірмового стилю всієї документації, рекламно-інформаційних матеріалів, які випускаються від імені міської ради.
 
7. SWOT- АНАЛІЗ
Проаналізувавши статистичну інформацію, було визначено сильні та слабкі сторони, можливості та загрози для міста, проведено  загальний SWOT-аналіз міста.
Сильними сторонами міста є готові інвестиційні пропозиції, а також вільні інвестиційно- привабливі земельні ділянки, інфраструктура підтримки бізнесу та обслуговування інвестора. Додатковою перевагою є достатні потужності електро- та газозабезпечення для підготовки потенційних інвестиційних майданчиків.
Наявність інфраструктури підтримки бізнесу та обслуговування інвестора у контексті розвитку міста як інвестиційно привабливого промислового центру відкриває нові можливості для розвитку малого і середнього бізнесу як логістично-обслуговуючого кластеру навколо стратегічних інвесторів.
Основними можливостями міста виступають розвиток міжнародних транспортних комунікацій, залучення інвестицій для створення індустріального парку. Ці можливості дозволять зменшити дію таких негативних факторів як низька інвестиційна привабливість міста, обмеженість території для просторового розвитку, незадовільний технічний стан інженерних мереж та відсутність можливостей для самореалізації молоді.
Порівняльні переваги міста повинні переважити наявні виклики, але, крім цього, слід надати більше уваги підвищенню якості міського середовища, розвитку інженерної та соціальної інфраструктури, формуванню умов для самореалізації мешканців, особливо молоді.
Основними внутрішніми загрозами для розвитку міста є конкуренція з іншими економічними центрами регіону, відплив кваліфікованих кадрів та скорочення працездатного населення. Додатковими факторами для реалізації цих загроз є такі слабкі сторони як низька інвестиційна привабливість міста, відсутність можливостей для самореалізації молоді, низький рівень доходів населення, високий рівень безробіття серед жінок
SWOT
Сильні сторони Слабкі сторони
Доступні землі для розвитку бізнесу Недостатній рівень розвитку малого і середнього бізнесу (виробничих підприємств)
Вигідне географічне положення – розташування в 14 км від кордону з ЄС Відсутність дешевих фінансово-кредитних ресурсів для бізнесу, фінансової підтримки підприємництва з місцевого бюджету
Ефективна  інфраструктура підтримки бізнесу та обслуговування інвестора Нестача кваліфікованих фахівців та  дефіцит кадрів на підприємствах міста
Добре транспортне сполучення з основними економічними центрами регіону Обмеженість територій для просторового розвитку
Актуальний Генеральний план та Стратегія розвитку міста Високий рівень безробіття серед молоді
Достатні потужності електро- та газозабезпечення Відсутність туристично-відпочивальної інфраструктури
Багата історико-культурна спадщина Вигідне географічне положення – розташування в 14 км від кордону з ЄС
Наявність у районі підприємств, що займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції
Можливості Загрози
Розвиток міжнародних транспортних комунікацій Відплив кваліфікованих кадрів
Залучення інвестицій для створення підприємств з виробництва та переробки екологічно-чистої продукції, логістичних підприємств Нестабільність  цін на енергоносії
Створення на території міста індустріального парку Скорочення працездатного населення
Розвиток альтернативної енергетики Нестабільність національної валюти та інфляція
Розвиток туризму завдяки наявній історико-культурній спадщині Конкуренція з іншими економічними центрами регіону
Скорочення суб’єктів господарювання
Тіньова зайнятість
 
8. Бачення та цілі
Місто Володимир-Волинський сьогодні – це один із важливих економічних центрів регіону, містоформуючими видами економічної діяльності якого є такі види обробної промисловості як меблева, деревообробна, харчова та легка. Хоча економіка міста за своєю структурою не є монопрофільною, однак вагомість у ній меблевої промисловості дає підстави говорити про суттєву її залежність від однієї галузі. В перспективі це робить вразливим місто від успішної діяльності даної галузі, що в значній мірі обмежує можливості сталого та передбачуваного економічного розвитку.
Виходячи із наведеного вище та за результатами проведеного SWOT-аналізу було визначено бачення розвитку міста
 
Бачення міста
 
Володимир - Волинський - регіональний економічний центр з розвиненою багатопрофільною промисловістю та активним підприємництвом
 
Для досягнення бачення економічного розвитку міста необхідно реалізувати три цілі:
Ціль 1. Зовнішнє позиціонування та маркетинг міста як інвестиційно-привабливої території
Ціль 2. Забезпечення інвестиційної привабливості міста
Ціль 3. Створення ефективної моделі підтримки місцевого бізнесу
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9. План дій
 
Одним із напрямів у становленні образу Володимира-Волинського як важливого економічного центру регіону є реалізація комплексу маркетингових заходів, кінцевою метою яких є представлення міста на національному та міжнародному рівні як місця, привабливого для інвестицій. Очікуваним результатом такої діяльності має бути збільшення інвестиційного потоку в місцеву економіку як за рахунок прямих іноземних інвестицій, так і завдяки залученню вітчизняного інвестора.
Передбачено створити індустріальний парк на території міста. Забезпечення належних умов для залучення інвестицій потребує налагодження якісної діалогової комунікації з представниками бізнес-спільноти в Україні та за кордоном. Крім того, необхідною також є підготовка кваліфікованих кадрів з обслуговування та супроводу інвесторів.
Виконання цілі передбачає реалізацію  проектів, скерованих на покращення інформаційного забезпечення потенційних суб’єктів економічної системи міста та підвищення ефективності роботи місцевого центру обслуговування інвесторів: створення спеціалізованого інтернет-модулю із загальною інформацією щодо порядку започаткування та впровадження господарської діяльності; забезпечення в рамках діючого Інтернет-ресурсу міської ради оперативного інформування потенційних інвесторів про правове регулювання інвестиційної діяльності в місті; забезпечення високого кваліфікаційного рівня працівників Центру обслуговування інвесторів – структури, у сферу компетенції якої входить комплексне обслуговування інвестора від моменту налагодження перших контактів про ймовірну співпрацю до етапу початку реалізації інвестиційного проекту та протягом активної фази його діяльності.
Робочою групою визначено, що економічна основа життєдіяльності міста, в значній мірі, повинна формуватися за рахунок місцевого малого та середнього бізнесу. Тому даною ціллю передбачено популяризувати ідею підприємництва серед широкої місцевої аудиторії (в т.ч. серед молоді та жінок), створити цілісну систему надання інформаційно-консультаційних послуг місцевому бізнесу, в т.ч. з використанням мережі Інтернет.
Таблиця 1. План дій
Тематичний блок Основні цілі Дії за проектом
(-ми)
Тривалість (початок - завершення) Партнери що приймають участь Кошторисні витрати, тис.грн/. тис.євро Результат / підсумки, індикатори та цілі Показники для моніторингу/ результат (продукт) індикатори та цілі
1. Зовнішнє позиціювання та маркетинг.
2.Міжсектораль-на співпраця та взаємодія на місцевому рівні
3. Правова та інституційна база
1. Зовнішнє позиціонував-ння та маркетинг міста як інвестиційно-привабливої території 1.1. Розроблення системи візуальної ідентифікації бренду міста, просування бренду Володимира-Волинського серед цільової аудиторії  
01.02.2019-01.12.2020
Виконавчий комітет міської ради, бізнес, мешканці міста, ЗМІ 30,0/1,0
 
Розроблено та поширено бренд міста 1. Розроблено та затверджено бренд (логотип та слоган) міста.
2. Розроблено  маркетингову стратегію впровадження бренду міста.
3 Виготовлено та поширено  не менше 30 презентаційних матеріалів
2.1. Формування інтегрованих інформаційних продуктів «Володимир-Волинський- місто, приязне до інвестора» 01.02.2019-01.12.2020 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ЗМІ 160,0/ 5,1 Сформовано інвестиційні можливості міста,
забезпечено супровід та
обслуговування інвесторів
1. Створено трьохмовну інтернет-платформу «Інвестору».
2. Виготовлено та поширено промо-ролик про інвестиційний потенціал міста.
3. Виготовлено та поширено не менше 200 друкованих інвестиційних буклетів.
4.   Проведено навчання   для персоналу Центру обслуговування інвесторів.
2. Створення індустріального парку
 
 
2.2. Створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк»  01.02.2019-01.12.2020 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, мешканці міста 1600,0/51,1 Розпочато роботу над створенням на території міста індустріального парку 1. Розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під індустріальний парк, проект детального планування, затвердження проекту землеустрою на сесії міської ради, реєстрації земельної ділянки.
2. Розроблено та затверджено  концепцію індустріального парку.
3. Організовано та проведено конкурс на вибір управляючої компанії, реєстрація індустріального парку
4. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на прокладання інженерних мереж.
 
 
 
1.Земельні ресурси та інфраструктура.
2.  Міжсектораль-на співпраця та взаємодія на місцевому рівні
3.Зовнішнє позиціювання та маркетинг.
 
 
1.Кваліфіковані трудові ресурси, інклюзивність.
2. Правова та інституційна база
3.Міжсектораль-на співпраця та взаємодія на місцевому рівні.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. Ефективна підтримка місцевого бізнесу та молоді  через тренінги та просування бізнесу
 
3.1. Пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок 01.02.2019-01.12.2020 Виконавчий комітет міської ради, заклади освіти, ФПП «Бізнес-Центр», учні шкіл, безробітні жінки, центр зайнятості, окремі підприємці 80,0/2,6
 
Проведено  мотивацію серед молоді та жінок  до самореалізації в  сфері бізнесу. Підвищено імідж місцевого підприємництва 1. Проведено не менше 2  навчальних занять-тренінгів на рік з молоддю та жінками.
2. Кількість охоплених навчанням – 400  осіб на рік.
3. Проведено конкурс «Бізнес-ініціатива серед молоді»
4. Кількість старшокласників, які взяли участь у  конкурсі «Бізнес-ініціатива серед молоді» - не менше 30 чол..
4. Проведено  не менше 2 зустрічей  з підприємцями міста.
5. Кількість  випускників та жінок, що започаткували власну справу (не менше 50 чол. в рік).
3.2.Сприяння покращенню кадрового забезпечення МСП
 
 
01.02.2019-01.12.2020 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», безробітні, центр зайнятості, мешканці міста, ЗМІ 200,0/6,4
 
Підвищено рівень кваліфікації  працівників  для МСП
Зменшено кількість безробітної молоді та створено нові робочі місця Створено та забезпечення функціону-вання інтернет – ресурсу для працевлаштування в місті
1. Проведено не менше 2  семінарів чи тренінгів для працівників МСП в рік.
2. Проведено конкурси професійної майстерності не менше 1 в рік.
3. Розроблення  системи стимулювання МСП  щодо створення нових робочих місць для молоді.
4. Кількість  МСП, яким відшкодовано кошти за працевлаштованого молодого працівника – не менше 15 осіб в рік.
5. Кількість молодих людей, яким створено нові робочі місця - не менше 15 чол. в рік.
6. Створено та забезпечено функціонування Інтернет – ресурсу для працевлаштування в місті
7. Кількість МСП, які скористались цим ресурсом – не менше 50 чол. в рік.
3.3. Надання
Інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет (он-лайн консультацій за допомогою  скайп-зв’язку)
01.02.2019-01.12.2020 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», центр зайнятості, податкова служба, пенсійний фонд,
відділення управління 
виконавчої дирекції 
Фонду соціального страхування України 
у Волинській області
10,0/0,3 Надання
Інформаційно-консультаційних послуг здійснюється за допомогою  скайп-зв’язку
1. Придбано не менше 6 веб-камер.
2.Укладено меморандуми про співпрацю
3. Кількість наданих інформаційно –консультаційних послуг не менше 120 в рік. 
 
3.4..Проведення  акцій бізнес по -володимирськи 01.02.2019-31.12.2019 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», ЗМІ 10,0/0,3 Популяризовано місцеві товаро-виробники
  1. Кількість проведених  акцій купуй володимир – волинське – не менше 5 раз в рік
  2. Кількість знятих відеороликів про МСП «Бізнес по- володимирськи» - не менше 2 в рік
3.5..Організація та проведення економічного ярмарку з містами- партнерами України та Європейського союзу 01.02.2020-01.12.2020 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», міста-побратими Європейського союзу, Торгово-промислова палата,  ЗМІ 250,0/8,0
 
Проведено економічний форум 1. Проведення ярмарку 
2.Кількість товаровиробників  МСП, які взяли участь– не менше 30 чол.
3. Кількість людей, які відвідали ярмарок – не менше 1500 чол. 
3.6. Сприяння МСП для  розвитку альтернативних джерел енергії 01.02.2019-31.12.2019 Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», ЗМІ 890,8/28,5 Наявність альтернативних джерел енергії
  1. Відведення земельної ділянки для розміщення  альтернативних джерел енергії -  сонячних батарей – не менше 5 га.
2.Визначення  на конкурсних умовах орендаря.
3. Кількість встановлених сонячних батарей – не менше 5.
 
 
 
 
 
 
 
  1. Схема фінансування
 
Таблиця 2: Схема фінансування, тис.грн./тис.євро
Дії Заплановані витрати Джерела фінансування Нестача фінансування Примітки
Місцевий бюджет Бюджети вищого рівня Приватний сектор
(в т.ч.кошти ФПП «Бізнес-Центр»)
Донори Інше
 
1.1. Розроблення системи візуальної ідентифікації бренду міста, просування бренду Володимира-Волинського серед цільової аудиторії 30,0/1,0
 
30,0/1,0 Очікуються конкурсні гранти
2.1. Формування інтегрованих інформаційних продуктів «Володимир-Волинський - місто, приязне до інвестора» 160,0/ 5,1 120,0/3,8 40,0/1,3
2.2. Створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк»  1600,0/51,1 215,0/6,9 1385,0/44,2
3.1. Пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок 80,0/2,6
 
20,0/0,6 2,0/0,1 58,0/1,9
3.2.Сприяння покращенню кадрового забезпечення МСП
 
200,0/6,4
 
10,0/0,3 4,0/0,1 186,0/6,0
3.3. Надання
Інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес- спільноти в мережі Інтернет (он-лайн консультацій за допомогою  скайп-зв’язку)
10,0/0,3 5,0/0,2 5,0/0,2
3.4.Проведення  акцій «Бізнес по –володимирськи» 10,0/0,3 10,0/0,3
3.5.Організація та проведення економічного ярмарку з містами- партнерами України та Європейського союзу 250,0/8,0
 
250,0/8,0
 
3.6. Сприяння МСП для  розвитку альтернативних джерел енергії 890,8/28,5 890,8/28,5
Загалом 3230,8/103,3 1290,8/41,3 21,0/0,7 1919,0/61,3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  1. Показники і механізми моніторингу
 
Постійний моніторинг реалізації плану
Процес моніторингу включає збір даних щодо ефективності і якості реалізації плану в порівнянні з очікуваними результатами.
З метою моніторингу і контролю реалізації плану буде створений  комітет з моніторингу. 
Збори комітету будуть проводися щопівроку. Моніторинг Плану місцевого економічного розвитку  здійснюватиметься за показниками, наведеними в таблиці 3.
 
Таблиця 3 : Показники моніторингу
 
Дії / Ідеї проекту (-ів Тривалість (початок дії дд.мм.рррр – завершення дд.мм. рррр) Очікувані результати
з 1го по 6й  місяць з 7го по 12й  місяць з 13го по 18й  місяць з 19го по 24й  місяць
1.1.Розроблення системи візуальної ідентифікації бренду міста, просування бренду Володимира-Волинського серед цільової аудиторії  
01.02.2019-01.12.2020
Проведено  конкурс на розроблення бренду (логотипу та слогану) міста , визначено переможця, затверджено бренд. Розроблено, обговорено та затверджено стратегію впровадження заходів з брендування міста Впроваджено заходи з брендування міста .
Виготовлено та поширено не менше 30 презентаційних матеріалів
2.1.Формування інтегрованих інформаційних продуктів «Володимир-Волинський-місто, приязне до інвестора» 01.02.2019-01.12.2020 Збір необхідної детальної інформації. Формування  інвестиційних буклетів.
 
Виготовлено та поширено промо-ролик про інвестиційний потенціал міста
 
 
 
Створено трьохмовну інтернет-платформу «Інвестору» Виготовлено та поширено не менше 200 друкованих інвестиційних буклетів.
Проведено навчання для персоналу Центру обслуговування інвесторів.
2.2. Створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк»  01.02.2019-01.12.2020 Розроблено проект детального планування, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під індустріальний парк, затверджено проект землеустрою на сесії міської ради, зареєстровано земельну ділянку Розроблено та затверджено  концепцію індустріального парку Організовано та проведено конкурс на вибір управляючої компанії, зареєстровано індустріальний парк  та включено його до загальнодержавного реєстру індустріальних парків.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на прокладання інженерних мереж
3.1. Пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок  
01.02.2019-01.12.2020
Проведено не менше 2 навчальних занять з молоддю. Охоплено навчанням не менше 400 осіб на рік.   Розроблено положення про проведення конкурсу «Бізнес-ініціатива серед молоді» Проведено конкурс «Бізнес-ініціатива серед молоді». Надано допомогу молоді та жінкам у написанні та впровадженні проектів у життя; надано консультативну допомогу молодим підприємцям та підприємцям жінкам щодо організації власного бізнесу.
 
Проведено не менше 2 навчальних занять з молоддю та жінками. Охоплено навчанням не менше 400 осіб на рік.
Проведено  не менше 2 зустрічей  з підприємцями міста.
 
Проведено конкурс «Бізнес-ініціатива серед молоді».
Надано допомогу молоді та жінкам у написанні та впровадженні проектів у життя; надано консультативну допомогу молодим підприємцям та підприємцям жінкам щодо організації власного бізнесу.
 
3.2.Сприяння покращенню кадрового забезпечення МСП
 
 
01.02.2019-01.12.2020
Проведено не менше 2  семінарів чи тренінгів для працівників МСП в рік.
Проведено конкурси професійної майстерності не менше 1 в рік.
Створено та забезпечено функціонування Інтернет – ресурсу для працевлаштування в місті
Розроблено систему стимулювання МСП  щодо створення нових робочих місць для молоді. Відшкодовано МСП коштів за працевлаштованих молодих працівників – не менше 15 осіб в рік.
Створено не менше 15 робочих місць в рік.
3.3. Надання
інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет (он-лайн консультацій за допомогою  скайп-зв’язку)
 
01.02.2019-01.12.2020
Забезпечено роботу он-лайн ресурсу (закуплено та встановлено 6 веб – камер)
Укладено  меморандуми про співпрацю між виконавчим комітетом міської ради, пенсійним фондом, податковою, центром зайнятості, ФПП «Бізнес-Центр», облдержадміністрацією
Надання інформаційно-консультаційних послуг не менше 120 в рік
3.4.Проведення  акцій «Бізнес по –володимирськи» 01.02.2019-01.12.2020 Проведено не менше 5 акцій «Купуй володимир – волинське». Знято не менше 2 відеороликів в рік «Бізнес по-володимирськи» Проведено не менше 5 акцій «Купуй володимир – волинське». Знято не менше 2 відеороликів в рік «Бізнес по- володимирськи»
3.5. Організація та проведення економічних ярмарків з містами- партнерами України та Європейського союзу 01.02.2020-01.12.2020 - Складено програму ярмарку
 
Проведено економічний ярмарок. Забезпечено участь у ярмарку не менше 30 товаровиробників та не менше 1500 відвідувачів.
3.6. Сприяння МСП для  розвитку альтернативних джерел енергії 01.02.2019-01.12.2020 Відведено земельну ділянку для розміщення  альтернативних джерел енергії -  сонячних батарей – не менше 5 га. Визначено  на конкурсних умовах орендаря земельної ділянки Встановлено сонячні батареї не менше 5 одиниць.
% від загального бюджету на всі заходи (орієнтовно) 3230,8/103,3 8% 30% 15% 47%
 
 
 

12. Додатки
Додаток 1. Розпорядження про створення робочої групи
 

 
 
 
Додаток 2. Список робочої групи
 

 
 
Додаток 3: Таблиці:
 
Таблиця 4: Класифікація діючих юридичних осіб, включаючи ФОПи за видами економічної діяльності
 
У тому числі
Усього,
одиниць
підприємства ФОПи
одиниць % до загальної кількості одиниць % до загальної кількості
Усього 1967 137 100 1830 100
у тому числі
сільське, лісове та рибне господарство 13 3 2 10 0,5
Промисловість 33 18 13 15 0,8
Будівництво 14 9 6,5 5 0,3
оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів 1652 78 57 1576 86
транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність 14 2 1,5 12 0,7
тимчасове розміщування й організація харчування 1 1 0,7 0
інформація та телекомунікації 1 1 0,7 0 0
фінансова та страхова діяльність 0 0 0 0 0
операції з нерухомим майном 3 1 0,7 2 0,1
діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування 15 15 0,8
Освіта 10 10 0,5
охорона здоров’я та надання соціальної допомоги 26 1 0,7 25 1,4
мистецтво, спорт, розваги та відпочинок 10 10 0,5
надання інших видів послуг 173 23 16,2 150 8,4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таблиця 5: Розподіл  компаній приватного сектору за чисельністю та видами діяльності
Види економічної діяльності Кількість та % компаній
Усього Мікро (підприємці) Мікро (юридичні особи) Малі Середні Великі
 
Один. % Один. % Один. % один % один %
сільське, лісове та рибне господарство 13 10 0,5 3 2,8
промисловість 33 15 0,8 3 2,8 6 31,6 8 100 1 100
будівництво 14 5 0,3 9 47,4
оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів 1654 1576 86,1 78 71,6
транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність 14 12 0,7 2 1,8
тимчасове розміщування й організація харчування 1 1 5,2
інформація та телекомунікації 1 0 0 1 0,9
фінансова та страхова діяльність 0 0 0
операції з нерухомим майном 3 2 0,2 1 0,9
діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування 15 15 0,8
освіта 10 10 0,5
охорона здоров’я та надання соціальної допомоги 26 25 1,4 1 0,9
мистецтво, спорт, розваги та відпочинок 10 10 0,5
надання інших видів послуг
 
173 150 8,2 20 18,3 3 15,8
Разом: 1967 1830 100 109 100 19 100 8 100 1 100
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таблиця 6: Оцінка співпраці на місцевому рівні
Назва та/або функція (сфера/тема якої вона стосується) Залучені інституції/ особи Досягнення
(тут також потрібно вказати, яким чином вона здійснюється: наприклад, на етапі планування, реалізації проектів, надання послуг, на постійній основі або періодично/ разово)
Оцінка: корисно чи не корисно
Просування ідеї підприємництва серед населення міста Фонд підтримки підприємництва ”Бізнес-центр”, управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому На постійній основі
діяльність в рамках даного завдання скерована на підвищення привабливості в очах місцевої громади альтернативи майбутнього вибору особистого розвитку, пов’язаної із можливостями зайняття підприємницькою діяльністю.
Корисно
Надання навчально-консультаційних та інформаційних послуг бізнесу Фонд підтримки підприємництва ”Бізнес-центр”, управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому, міськрайонний центр зайнятості
 
Періодично
Інформаційна підтримка місцевих підприємців щодо змін у законодавстві, трактуванні тих чи інших його норм; проведення бізнес-тренінгів, семінарів, для проведення яких запрошуватимуться фахівці високого рівня; допомога місцевим підприємствам у пошуку працівників потрібної кваліфікації (через створення окремого інтернет-ресурсу для працевлаштування в місті).
Корисно
Розвиток електронного самоврядування Фонд підтримки підприємництва ”Бізнес-центр” Надання місцевим підприємцям інформаційних послуг через діючий спеціалізований Інтернет-ресурс «Бізнес-Центр online». Корисно
Розширення діалогу місцевої влади підприємців  та  навчальних закладів міста
 
Управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому, міськрайонний центр зайнятості, Фонд підтримки підприємництва ”Бізнес-центр”, управління освіти, заклади освіти Проведення періодичних зустрічей, консультацій задля формування освітнього продукту (переліку предметів, їхнього наповнення), який відповідатиме місцевим потребам; організація в рамках навчального процесу проходження практики студентами місцевих ПТНЗ та ВНЗ на реально діючих підприємствах міста та регіону з можливістю подальшого працевлаштування. Корисно
 
 
 
 
 
 
 
 
Таблиця 7: Галузі (та підгалузі) з перспективою зростання та їхні проблеми
Галузь зростання (підгалузь) Основні проблеми, які можна розв'язати за допомогою послуг з підтримки бізнесу
Промисловість брак кваліфікованих працівників, висока конкуренція, нестача ресурсів
Туризм недостатня промоція міста  як об’єкту туризму,
відсутність системного рекламного та інформаційного забезпечення
 
Таблиця 8: Потреби приватного сектору у земельних ресурсах та інфраструктурі
Виражені потреби приватного сектора за типом інфраструктури Існуючі умови задоволення потреб в цьому сегменті Можливі потреби в майбутньому (протягом 6 років)
Мікрокомпанія або індивідуальний підприємець (майстерня) - з площами спільного користування або без них На даний час в місті є ряд комерційних пропозицій, які можуть задовільнити існуючий попит Враховуючи ріст кількості суб’єктів господарювання в сфері малого та середнього бізнесу можна припустити, що проблема вільних земельних ресурсів з часом стане більш актуальнішою
Офісні приміщення - з площами спільного користування або без них У місті за потреби є ряд приміщень, які при потребі  інвестора можливо було б переобладнати під офіс
Бізнес-інкубатор (<10 стартапів /мікрокомпаній; >10 стартапів/мікрокомпаній) На даний час в місті є ряд комерційних пропозицій, які можуть задовільнити існуючий попит Можливо через незначний проміжок часу місто відчує проблеми через нестачу даних обєктів, а такок відсутності потенційних місць їх розміщення
Бізнес/індустріальний парк На даний час є вільна земельна ділянка, яку заплановано використати під індустріальний парк. Проте,  її оформлення є довготривалим Потреба індустріального парку з плином часу тільки зросте, адже проблеми розміщення нового виробництва або  розширення вже існуючого виробництва потребуватиме негайного вирішення
Науковий/технологічний парк На даний час відсутній Важко спрогнозувати його необхідність, хоча в перспективі розміщення даного об'єкту повинно бути внесено до ряду стратегічних завдань
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таблиця 9: Правові та інституціональні умови
Встановлені проблеми в сфері регулювання Високий/низький негативний вплив Основний регулюючий орган Можливість пом'якшення / поліпшення на місцевому рівні (докладно)
Довготривале (більше 1 року) отримання земельної ділянки у власність для зайняття бізнесом Високий Відділ майнових та земельних ресурсів На місцевому рівні змінити не можливо, так як умови надання земельних ділянок у власність прописано земельним кодексом України
Зміни  податкового законодавства
 
 
високий Державний рівень Звернення до профільних міністерств, Уряду та Верховної ради щодо стабілізації законодавства,  припинити внесення змін до Податкового Кодексу в кінці кожного року
 
 
Таблиця 10A: Ситуація з кваліфікованою робочою силою
Галузь
(Відповідно до Таблиці 1)
Поточна ситуація з кваліфікованою робочою силою
(наприклад, значна кількість/невелика нестача/невідповідність /перевищення попиту)
Прогнозована ситуація у майбутньому
(наприклад, значна кількість/невелика нестача/невідповідність /перевищення попиту)
Можливі напрямки дій
Мікро-бізнес
(Приватний підприємець)
велика нестача*, невідповідність невелика нестача формування мотивації до праці, профорієнтація, професійне навчання, працевлаштування шляхом надання дотацій роботодавцям, підвищення кваліфікації безробітних
Малий бізнес велика нестача, невідповідність невелика нестача
Середній бізнес невідповідність значна кількість
Великий бізнес невідповідність значна кількість
* велика нестача пов’язана з «човниковою» торгівлею, яка здійснюється через кордон з Республікою Польщею, та нелегальною зайнятістю (тіньовим бізнесом)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таблиця 10B: Шляхи досягнення балансу між попитом на кваліфіковані трудові ресурси і можливостями працевлаштування в муніципальній освіті - системний аналіз
Переваги поточних  методів Рейтинг за важливістю (1-5) Недоліки існуючих методів роботи Рейтинг за важливістю (1-5)
формування мотивації до праці 3 працівники не задоволені рівнем оплати праці, а тому і не зацікавлені працевлаштовуватись. Крім того, через близькість до кордону велика частка населення міста займається  перевезенням товару  через кордон 4
профорієнтація 4 громадяни не зважають на попит робочої сили, а обирають найбільш престижні професії 4
семінари з техніки пошуку роботи 3 результати засвоєння знань для кожного є індивідуальні, і не завжди застосовуються на практиці 2
професійне навчання 3 громадяни важко погоджуються змінити власну професію на іншу 2
працевлаштування шляхом надання дотацій роботодавцям 4 потребує додаткових фінансових ресурсів 4
тимчасові, громадські, сезонні роботи; 2 небажання громадян займатись даним видом діяльності 3
самозайнятість та підприємництво 3 незначна частка людей насправді відкриває власну справу 4
Можливі шляхи покращення методів роботи
Працівники центру зайнятості постійно займаються підбором робочих місць. Однак на даний час через безпосередню близькість до кордону з Республікою Польща значна частка людей, які є безробітними займаються «човниковим» бізнесом. Нажаль, люди не намагаються знайти офіційного місця працевлаштування, та не перебувають в процесі пошуку роботи.
Одним із основних моментів, що необхідно змінити – це є популяризація офіційного працевлаштування та зареєстрованого підприємництва, пропагування ідеї підприємництва серед молоді, сприяння започаткуванню бізнесу серед жінок.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таблиця 11: Оцінка сприйняття місцевості її мешканцями
Позитивні аспекти, очевидні сильні сторони нашої місцевості на думку мешканців Ступінь важливості (1-5) Негативні аспекти, очевидні СЛАБКІ сторони нашої місцевості на думку мешканців Ступінь важливості (1-5)
Близькість до кордону із Республікою Польща 5 Недостатня громадська ініціативність 4
Наявність великої кількості кваліфікованих працівників 4 Відсутність інвестицій 4
Значна кількість підприємств, які можливо використати як стартовий майданчик для бізнесу 3 Відтік кваліфікованих кадрів 4
Розвинена інфраструктура 3 Відсутність можливостей для самореалізації 1
Наявність інвестиційно привабливих земельних ділянок 3 Зношеність міської інфраструктури 2
Великий потенціал для розвитку нових сфер послуг 5 Обмеженість територій 3
Можливі дії, легкі для втілення Під керівни-цтвом
Поширення практики зустрічі представників малого та середнього бізнесу із представниками контролюючих органів для доведення прийнятих змін у законодавстві до відома ФПП «Бізнес-Центр», управління економічного розвитку та інвестицій
Формування інтегрованих інформаційних продуктів «Володимир-Волинський - місто, приязне до інвестора». Поширення відомостей  про інвестиційні можливості міста на різних інвестиційних форумах та зустрічах. Розроблення системи візуальної ідентифікації бренду міста, просування бренду серед цільової аудиторії