ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Субицька О.М.

Доповідач:

Субицька О.М.

Дата:

20.12.2018

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 3
Про Програму сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті Володимирі - Волинському на 2019-2021 роки

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

                                 №
м.Володимир-Волинський
 
Про Програму сприяння розвитку
малого і середнього підприємництва
у місті Володимирі - Волинському
на 2019-2021 роки
        
 Відповідно до Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», наказу Державної служби України з питань регуляторної політки та розвитку підприємництва від 18.09.2012 року № 44 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо формування і реалізації регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва ”, з метою реалізації у місті державної політики розвитку малого і середнього підприємництва, керуючись п.22 ч.1 ст. 26 Закону  України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
 
В И Р І Ш И Л А :
  1. Затвердити Програму сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки (далі - Програма), що додається, з загальним обсягом фінансових ресурсів    901,2  тис. грн. в т.ч.   883,2  тис.грн. з міського бюджету.
  2. Відділу бухгалтерського обліку та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради (Фейдак Л.О.) передбачати видатки на реалізацію цієї Програми, виходячи з реальної можливості бюджету.
  3. Фінансовому  управлінню  виконавчого   комітету  Володимир-Волинської міської  ради   (Шибирин Т.В.) забезпечити фінансування Програми в межах бюджетних призначень на 2019-2021 роки.
  4. Управлінню економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради (Субицька О.М.) включити дану Програму у «Перелік місцевих програм, які фінансуватимуться за рахунок коштів міського бюджету» та до Програми економічного та соціального розвитку міста на 2019 рік.
  5. Центру надання адміністративних послуг (Троць А.А.), відділу майнових і земельних ресурсів міськвиконкому (Процька Л.С.), управлінню освіти, молоді та спорту міськвиконкому (Петрук В.М.), відділу культури і туризму міськвиконкому (Віслобоков Р.Ю.),  Володимир-Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості (Уколова Н.В.), ФПП “Бізнес-Центр” (Сапіга О.А.) забезпечити виконання завдань, передбачених Програмою та щоквартально до 03 числа місяця, що настає за звітним, інформувати управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету міської ради  про їх виконання.
  6. Вважати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 11.11.2016 року № 11/15 “Про Програму сприяння  розвитку малого та середнього підприємництва у місті Володимирі – Волинському на 2017-2018 роки”.
  7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, підприємництва та  регуляторної діяльності. 
 
 
Міський голова                                                                                П.Д.Саганюк
Субицька 35709
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Пояснювальна записка
до проекту рішення міської ради про Програму сприяння розвитку малого і середнього підприємництва
у м.Володимирі – Волинському   на 2019-2021 роки
 
 
Однією з важливих задач пошуку тактики активізації зусиль щодо підтримки малого і середнього підприємництва на місцевому рівні є розробка і впровадження міської  програми, в якій визначені мета, пріоритетні напрямки, механізми підтримки підприємництва на місцевому рівні. Саме з цією метою і було розроблено проект міської  Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва на 2019-2021 роки.
Програма розроблена відповідно до статей 26, 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання ст.9 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні»  а також розпорядження міського голови від 08.10.2018 року № 328р «Про створення робочої групи з розробки проекту Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті  Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки»та інших нормативно-правових документів, що регулюють розвиток підприємництва.
У Програмі враховані положення Законів України «Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва», «Про засади державної регуляторної  політики  у  сфері  господарської  діяльності», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»,  Стратегічний план розвитку Волинської області на період до 2020 року, Стратегія  розвитку міста Володимира – Волинського на 2017-2027 роки, План місцевого економічного розвитку міста Володимира – Волинського на 2019-2020 роки, а також пропозицій членів робочої групи з розробки проекту Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті  Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки, структурних підрозділів виконавчого комітету Володимир – Волинської міської ради.
Враховуючи сучасне становище бізнесу міста було сформовано мету, пріоритетні завдання, визначено очікувані показники ефективності реалізації Програми, а також напрацьовано комплекс заходів.
При розробленні Програми враховано пропозиції структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, Володимир – Волинської  міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості, підприємців міста, ФПП «Бізнес-Центр» громадські об’єднання підприємців,  членів робочої групи.

Головною метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності, підвищення рівня конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва, збільшення його внеску у вирішення завдань економічного та соціального  розвитку міста..

Пріоритетними завданнями за відповідними напрямами Програми у        2019-2021 роках є:
Напрями Пріоритетні завдання
1. Впорядкування  нормативного  регулювання  підприємницької діяльності. 1.1  Усунення зайвих регуляторних перешкод у реалізації права на підприємницьку діяльність, забезпечення системності та узгодженості прийняття регуляторних актів у сфері господарської діяльності.
1.2 Забезпечення публічності та прозорості реалізації регуляторної політики
1.3. Створення умов для добросовісної конкуренції
 2. Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка. 2.1 Залучення додаткових ресурсів для розвитку малого і середнього підприємництва
3. Ресурсне та інформаційне забезпечення. 3.1 Удосконалення ресурсної та майнової підтримки підприємництва
3.2 Залучення суб’єктів малого підприємництва до участі у конкурсах закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
3.3 Проведення організаційно-освітніх заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня, знань, навичок підприємців та менеджерів з питань ведення бізнесу
3.4 Надання інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет
3.5 Сприяння покращенню кадрового забезпечення малого і середнього підприємництва
3.6 Популяризація досягнень кращих представників малого і середнього бізнесу
3.7. Стимулювання самозайнятості та створення нових робочих місць
3.8. Пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок
3.9. Стимулювання підприємницьких ініціатив безробітних громадян
3.10. Сприяння в участі суб’єктів підприємницької діяльності у виставкових заходах з метою підвищення конкурентоздатності продукції, технологічного оновлення виробництва, розширення економічних та інвестиційних зв’язків
4. Формування  інфраструктури підтримки підприємництва 4.1 Забезпечення функціонування інфраструктури підтримки малого підприємництва
4.2. Удосконалення надання адміністративних послуг (ЦНАП)
 
Очікується, що реалізація заходів Програми дозволить досягнути протягом трьох років таких показників:
  • стабілізацію чисельності малих та середніх підприємств;
  • зростання загальної кількості підприємців-фізичних осіб.
 
 
Начальник управління
економічного розвитку та інвестицій                              О.М.Субицька
 

 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                         
                      Затверджено
                                                                                           Рішення міської ради
                                                                                                                                 №
 
 
 
                                                       
 
                                                                 
 
 
 
 
 

Програма
сприяння розвитку
малого і середнього підприємництва
у місті Володимирі-Волинському
на 2019-2021 роки

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
м. Володимир - Волинський
2018 рік
                                                     
                                                        ЗМІСТ
1. Характеристика (Паспорт) Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва на 2019 – 2021 роки 6-8
Вступ 9
2. Підсумки виконання Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у м. Володимирі – Волинському за 2017-2018 роки 9-18
3. Проблеми у розвитку малого і середнього підприємництва та можливості їх розв’язання 18-20
4. Мета та пріоритетні завдання Програми 20
5. Заходи Програми за напрямами підтримки малого і середнього підприємництва 21
6. Очікувані показники ефективності реалізації заходів Програми 21
7. Обсяги та джерела фінансування Програми
 
22
8. Моніторинг Програми та контроль за реалізацією її заходів 22
Додаток: Заходи програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті на 2019 -2021 роки 23-29
                                                                          
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ПАСПОРТ
 
1. Ініціатор розроблення Програми Виконавчий комітет Володимир - Волинської міської ради
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми Розпорядження міського голови від 08.10.2018 року № 328р
Співрозробники:
 
1. Управління та відділи виконавчого комітету міської ради
2.Фонд підтримки підприємництва “Бізнес-Центр”
3.Володимир – Волинська об’єднана державна податкова інспекція (за згодою)        
4. Володимир-Волинська міськрайонна філія
Волинського обласного центру зайнятості
 (за згодою)        
5.Підприємці міста(за згодою)
6.Громадські об’єднання підприємців (за згодою)
2. Відповідальний виконавець Програми Управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету міської ради
3. Учасники Програми Органи виконавчої влади,  підприємства та організації, підприємці міста, громадські об’єднання підприємців, громадські організації
4. Термін реалізації Програми 2019-2021 роки
5. Перелік  бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Міський бюджет
Інші джерела
6. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього:           901,2тис. грн.
У тому числі:
7. Коштів міського бюджету        883,2  тис. грн.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1. Характеристика  Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва
у м. Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки
 
Скругленный прямоугольник: 1. Характеристика  Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва 
у м. Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки

  
 
 
 

                                                            
 
 
  № Загальна характеристика міста:
   1.     Площа території  -   17,0 кв. км (0,1% території області)
    Кількість населення  - 38,9  тис. чол.
 
   2. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми
 
Дата затвердження Програми
(найменування і номер відповідного рішення)
Закон України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» від 22.03.2014 року №4618-VI.
 
 
 
 
 
Рішення міської ради від 21.12.2018 № 30/
„Про Програму сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки”
 
3. Головний замовник програми
 
Головний розробник програми
 
 
Співрозробники:
 
Виконавчий комітет Володимир - Волинської міської ради
 
 
Робоча група з розробки  проекту Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті Володимирі-Волинському на 2019-2021 роки
 
Управління та відділи виконавчого комітету міської ради, фонд підтримки підприємництва “Бізнес-Центр”, Володимир – Волинська об’єднана державна податкова інспекція (за згодою), Володимир-Волинська міськрайонна філія Волинського обласного центру зайнятості (за згодою), підприємці міста (за згодою), громадські об’єднання підприємців (за згодою).
 
   4.
 
Мета Програми
 
Створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва
 
 
 
 
 
5. Очікувані кінцеві результати  від реалізації Програми в динаміці змін цільових показників: Дані станом
на початок дії
Програми
Очікувані показники
(прогноз)
1. Кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення, од.  
 
381
 
 
39
2. Кількість найманих працівників на малих підприємствах, осіб  
7861
 
811
 
3. Обсяг реалізованої продукції, товарів, послуг малими підприємствами, млн. грн. 306,11 390,5
4. Частка обсягу реалізації продукції, товарів, послуг малих підприємств у загальних обсягах міста,% 31,81 33,0
5.Кількість середніх підприємств 9 9
6.Кількість найманих працівників на середніх підприємствах 11681 1778
7. Обсяг реалізованої продукції, товарів, послуг середніми підприємствами, млн. грн. 636,61 661,3
8.Частка обсягу реалізації продукції, товарів, послуг середніх підприємств у загальних обсягах міста, % 68,21 70,0
9. Кількість суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, чол.  
1665
 
2000
10. Кількість суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб на 10 тис. осіб наявного населення, од.  
 
4211
 
 
521
11. Кількість об’єктів інфраструктури підтримки  суб’єктів малого підприємництва (од.):
 -  бізнес-центри 1 1
 -  банки (в т.ч. філії) 3 3
-  аудиторські фірми - -
12. Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію через службу зайнятості, осіб 165[1] 215
6. Терміни і етапи реалізації    Програми 2019-2021
7. Вартість програми – обсяги коштів, необхідних для фінансування заходів на 2019 рік –        269,20    тис. грн.
на 2020 рік –        293,0    тис. грн.
на 2021 рік  -        339,0  тис.грн.
8. Джерела фінансування Програми
 
Міський бюджет, кошти підприємців, залучені кошти, інші джерела, незаборонені законодавством
9. Система організації контролю за виконанням Програми                                                                                                                                                                                                                       
 
Виконання Програми щокварталу оприлюднюється на веб-сайті міської ради. Інформація про хід виконання Програми подається департаменту  економіки  та європейської інтеграції облдержадміністрації.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Вступ
 
Скругленный прямоугольник: Вступ

  

«Програма  розвитку малого і середнього підприємництва у м. Володимирі - Волинському на 2019-2021 роки» (далі - Програма) розроблена відповідно до статей 26, 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання ст.9 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні»  а також розпорядження міського голови від 08.10.2018 року № 328р «Про створення робочої групи з розробки проекту Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті  Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки»  задля забезпечення створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб’єктів малого та середнього бізнесу в місті.
У програмі враховані положення Законів України «Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва», «Про засади державної регуляторної  політики  у  сфері  господарської  діяльності», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»,  Стратегічний план розвитку Волинської області на період до 2020 року, Стратегія  розвитку міста Володимира – Волинського на 2017-2027 роки, План місцевого економічного розвитку міста Володимира – Волинського на 2019-2020 роки, а також пропозицій членів робочої групи з розробки проекту Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у місті  Володимирі – Волинському на 2019-2021 роки, структурних підрозділів виконавчого комітету Володимир – Волинської міської ради.
 
А також при підготовці Програми проведено анкетування суб’єктів підприємницької діяльності з метою врахування їх пропозицій щодо покращення бізнес – середовища. Всього дали відповіді  73 суб’єкта підприємницької діяльності, з яких 85 % - фізичні особи-підприємці, 15 % - юридичні особи. Більшість опитаних, а це – 65 %, займається торгівлею, 30 % - наданням послуг, 5% - виробництвом. 
Програму сформовано,  як комплекс взаємопов’язаних та узгоджених заходів, що мають адресне спрямування з визначенням відповідних виконавців, термінів виконання, джерел фінансування.
Програма зберігає зв'язок з попередніми Програмами, є відкритою для участі в її реалізації суб’єктів господарювання – юридичних  та фізичних осіб, громадських організацій та об’єднань підприємців. Реалізація її заходів сприятиме розвитку підприємництва у м. Володимирі – Волинському в 2019- 2021 роках.
 
 
 
 
2. Підсумки виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки  в м. Володимирі - Волинському
Скругленный прямоугольник: 2. Підсумки виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки  в м. Володимирі - Волинському
  
 
 
 
 

В місті реалізовані заходи, спрямовані на формування стимулюючих умов для розвитку підприємницької діяльності шляхом удосконалення регуляторних процесів та нормативно-правової бази, реалізації нових підходів до реєстрації підприємців, надання їм дозвільних документів та адміністративних послуг, підвищення кадрового потенціалу малого підприємництва.
З проведеного анкетування щодо оцінки бізнес-клімату в місті слідує, що покращення відзначили 29,3 % опитаних суб’єктів підприємницької діяльності, 27,7 % вважають, що бізнес-клімат залишився незмінним. Основними перешкодами, що стримують розвиток бізнесу, респонденти вважають низьку платоспроможність населення – 34 % опитаних, малий обсяг ринку та слабкий попит – 19,1 %, висока вартість кредитів – 15,6 %, низький рівень підприємницької етики – 10,5 %.
Аналіз виконання заходів Програми свідчить про наступне.
На початок 2018 року в місті функціонувало 148  малих підприємства (з них 125 або 84 %  це мікропідприємства), 9 середніх та 1 велике підприємства.                             
  Графік 1

Спостерігається позитивна тенденція до збільшення кількості малих підприємств у м. Володимирі - Волинському. У порівнянні з 2016 роком їх кількість збільшилась 15,6% (20 підприємств). Разом з тим, кількість середніх підприємств залишилась незмінною (9 підприємств).
Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення становила 38 одиниць, що на 15% (5 підприємств) більше 2016 року.
Всього у секторі малого і середнього підприємництва міста Володимира – Волинського протягом 2017 року було зайнято 2454 осіб. Зокрема, на малих підприємствах було зайнято 786 працівників, що складає 32 % до загальної кількості найманих працівників. Однак, спостерігається зменшення кількості зайнятих працівників малих та середніх підприємств на 2,2 (18 працівників) та 3,8 відсотка  (67 працівників) відповідно. По Волинській області цей показник також зменшився на 3,4% (85 працівників). Найчастіше наймані працівники свідомо переходять у тіньовий сектор для отримання субсидії на комунальні послуги, а фізичні особи - підприємці таким чином мінімізують свої обов’язкові податкові платежі.
 
Одним із показників ефективної фінансово-господарської діяльності малих підприємств є обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг). У 2017 році обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств становив 306,1 млн. грн., що на 0,4 млн. грн. більше порівняно з 2016 роком, та становив 31,9 % у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг).
У тому числі обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) мікропідприємствами у 2017 році становив 123,6 млн. грн., що на 8,6 млн. грн. (або 7,5 %) більше порівняно з 2016 роком та становив 40,4 % в загальному обсязі реалізованої малими підприємствами продукції (товарів, послуг).                                                                                                            
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                          Графік 2

 
За 2017 рік частка обсягу реалізації продукції, товарів, послуг малих підприємств у загальноміському обсязі зменшилась та становить 31,8% (по Волинській області – 13,6%) проти 36,0 % за 2016 рік (графік 3).    
                                                                                                                     Графік 3

 
 
За 2017 рік частка обсягу реалізації продукції, товарів, послуг середніх підприємств у загальноміському обсязі збільшилась та становить 68,2% (як і по Волинській області) проти 64,0% за 2016 рік (графік 4).    
                                                                                                                                        
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Графік 4

 
 
Структура обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств за видами економічної діяльності у 2017 році додається (графік 5).
За видами економічної діяльності
                                                                                                                                    Графік 5

 
60,9% оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів
18,0% надання інших видів послуг
7,0% промисловість
7,0% будівництво
2,3% сільське, лісове та рибне господарство
1,6% транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність
по 0,8% тимчасове розміщування й організація харчування;
             інформація та телекомунікації;
             операції з нерухомим майном;
             охорона здоров’я та надання соціальної допомоги
 
Найбільш привабливою для малого бізнесу, як і в минулі роки, залишається сфера торгівлі та послуг, адже у виробничій сфері потрібен значний фінансовий ресурс (який значно подорожчав останні роки) та кваліфіковані трудові ресурси.
За 2018 рік провести аналіз по показниках, наведених вище, неможливо через відсутність статистичних даних, які будуть оприлюднені лише в вересні 2019 року. 
За даними державного реєстратора протягом 2017 року та 9 місяців 2018 року зареєструвалось 387 фізичних осіб-підприємців (2017р. – 204, 9 міс. 2018р. – 183) та 25 юридичних осіб (2017 р. – 12,   9 місяців 2018р. - 13). Скасовано 560 фізичних осіб-підприємців (2017 р. – 401, 9 міс. 2018р. – 159) та 3 юридичних особи ( 2017 р. – 2, 9 міс. 2018р. – 1).
Аналіз кількості фізичних осіб-підприємців у м. Володимирі-Волинському за даними ДФС у Волинській області, осіб
Графік 6

 
Причиною закриття  підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців стали не лише зміни до  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо сплати єдиного страхового внеску (на 1 січня 704 грн.) навіть якщо не здійснює діяльності, але й відсутність будь – якого контролю з боку держави.  Це спостерігається не лише по місту, а в Волинській області та й в Україні вцілому.
Зокрема, на початок 2018 року по Волинській області порівняно з минулим роком кількість фізичних осіб-підприємців зменшилась майже на 10 %.
                                                                                                                                           Графік 7

 
Впорядкування нормативного регулювання  підприємницької діяльності
Володимир - Волинською міською радою та виконавчими органами ради проведено роботу зі створення в місті передбачуваного, прозорого та економічно обґрунтованого  нормативно-правового поля у сфері підприємницької діяльності.
у сфері регуляторної діяльності
            Робота по здійсненню державної регуляторної політики включає в себе:
< >формування плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;розробку і прийняття регуляторних актів;відстеження результативності регуляторних актів.Viber в групі «Бізнес-Центр». Відкрито новий розділ «Вакансії у Володимирі - Волинському».
Виконавчим комітетом Володимир – Волинської міської  ради продовжується  робота з формування бази даних інвестиційних проектів і пропозицій щодо вирішення питань поліпшення соціально-економічного стану міста. Для залучення до співпраці зовнішніх партнерів та з метою надання місцевим господарюючим суб’єктам повної інформації про вільні земельні ділянки, приміщення, інвестиційні проекти на веб-сайті міської ради у розділі “Інвесторам” розміщена та постійно оновлюється інформація. Зокрема, станом на 01.10.2018 року на території міста наявні  наступні інвестиційні об’єкти:
а) земельні ділянки: по вул. Луцькій (колишні поля фільтрації цукрового заводу) площею 40,0 га; по вул. Тургенєва – площа 8,65 га та по вул. Наталії Ужвій, 19 – 10,0 га.
б) виробничі приміщення ТзОВ „Володимиравтодор”, ПАТ „Володимир-Волинський консервний завод” та 4 об’єкти ПАТ «Володимир-Волинський райагропостач».
З метою поліпшення  умов інвестиційної діяльності проведено заходи щодо створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк». Зокрема, 17 січня 2018 року прийнято розпорядження міського голови № 14р “Про підготовчу роботу щодо створення індустріального парку у місті Володимирі - Волинському". А саме:
< >визначено місце розташування індустріального парку – вільна земельна ділянка по вул. Луцькій (територія відстійників цукрового заводу) орієнтовною площею 30га;проведено топогеодезичне знімання цієї земельної ділянки розроблено детальний план території індустріального парку;на черзі розроблення  проекту землеустрою про відведення земельної ділянки по вул. Луцькій та розробка концепції. Viber в групі «Бізнес-Центр». Також, на Інтернет сторінці Бізнес–Центру створено розділ «Довідник послуг Володимира», який складається з 23 підрозділів.
Протягом дії Програми проведено:
- 5 зустрічей суб’єктів підприємницької діяльності з представниками виконавчого комітету та контролюючих органів «за круглим столом», на яких піднімались наступні питання: зміни в порядку оплати праці та інші новації (у 2017 році взяло участь 47 підприємців міста, за 9 місяців 2018р. – 39 осіб);  взаємини покупця та підприємця (24 підприємці міста);  актуальні пропозиції банків міста для підприємців (12 підприємців).
- для підприємців міста було проведено семінар на тему «Основи управління малим бізнесом», в якому взяло участь 13 осіб.
- тренінг “Ділова жінка у сучасному бізнесі”;
- організовано зустріч з представниками держпродспоживслужби щодо прав та вимог суб’єкта господарювання.
            Було проведено акції та святкові заходи:
- акція «Таємний покупець» ( долучилось 15 торгівельних закладів);
- до Дня захисту дітей ФПП «Бізнес-Центр» з залученням підприємців міста організовувались благодійні акції «Все добро дітям» (18 підприємців долучились до збору подарунків та солодощів), в рамках якої було передано подарунки в школу – інтернат для дітей з вадами слуху;
- інформаційна акція  “Свідомий споживач” до Всесвітнього дня захисту прав споживачів, в ході якої було розповсюджено 300 інформаційних листівок з інформацією про права та обов’язки споживачів та продавців;
- торгівельні акції «Весняний цінопад» та “Казковий вечір знижок”, святкові заходи з нагоди професійного свята Дня бухгалтера та Дня підприємця.
            На сайті ФПП «Бізнес-Центр - onlіne» функціонує виставка місцевих товаровиробників (розділ  «Бізнес-центр», «Віртуальна виставка місцевих товаровиробників»).
З метою стимулювання виробництва та реалізації продукції місцевих суб’єктів підприємництва за 9 місяців 2018 року проведено 3 ярмарки (в  2017 році - 7).
Проводиться  акція «Купуємо володимир-волинське», в якій бреруть участь місцеві товаровиробники: «Володимир-Волинський хлібозавод» та ПП «Аватон» (здійснюють торгівлю продукцією власного виробництва по вул. Князя Василька на території біля приміщення готелю «Волинь»).
З метою промоції потенціалу закладів ресторанного господарства у вересні 2017 та 2018 років було проведено гастрономічний фестиваль «Смаковиця по володимирськи». Традиційно на “Смаковиці” визначали коронну страву. Якщо у 2017 році презентували 8 страв, то у 2018 році – 13 страв. Перемогу у 2017р. отримала страва “Княжий сом” від кафе “2000”,а у 2018р. “Качина грудка з білими грибами під журавлиним соусом” від кафе “Троянда”.
Проводилась акція «Купуємо Володимир-Волинське» (відзнято 5 відеороликів з якими можна ознайомитись на сайті міської ради у рубриці «Бізнес по-володимирськи» про місцевих товаровиробників).
 
формування інфраструктури підтримки  підприємництва                                       
Продовжує працювати ФПП «Бізнес - Центр», яким за 2017 рік суб’єктам підприємництва було надано 215 усних консультацій, оформлено та подано 346 звітів. За 9 місяців 2018 року надано 204 консультацій, надано допомогу в оформленні  та поданні звітності 286 суб’єктам підприємницької діяльності.
Серед опитаних респондентів 75,0 % підприємців доводилось звертатись за допомогою до ФПП «Бізнес-Центр» та задоволені якістю послуг.
В місті діє 2 громадські об’єднання суб’єктів підприємництва, а саме Володимир-Волинська спілка промисловців і підприємців та Організація роботодавців м. Володимира-Волинського.
Для оперативного вирішення актуальних питань, що стосуються підприємницької діяльності, при фонді утворена та постійно діє телефонна «гаряча лінія» для підприємців. А також ФПП «Бізнес – центр» працює в onlіne-режимі.
 
Ці всі дії дали свої результати. Протягом 2017-2018 років суб'єктами підприємництва було відкрито 1 фотостудію, 3 магазини продовольчих товарів,  4 магазини непродовольчих товарів, 2 заклади ресторанного господарства, кравецька майстерня, агентство працевлаштування, один магазин з прокату інструментів, супермаркет «Рукавичка» та «Єва», кафе «PanCake»,  магазин «Садбуд», автомобільна мийка, а також магазин із реалізації товарів, що були у вжитку.
Протягом 9-ти місяців 2018 року працевлаштовано на нові та новостворені робочі місця 775 чол. з числа безробітних, у відповідному періоді минулого року 329 (з числа зареєстрованих безробітних).
 
3. Проблеми у розвитку малого і середнього підприємництва та можливості по їх розв’язанню
 
 
Скругленный прямоугольник: 3. Проблеми у розвитку малого і середнього підприємництва та можливості по їх розв’язанню
  
 
 
 
 

Стримуючими факторами подальшого розвитку малого і середнього бізнесу є наявність  проблем загальнодержавного рівня, природним продовженням яких є проблеми міського рівня.
Зокрема, 44% опитаних респондентів вважають, що саме до компетенції Верховної ради належить вирішення проблем,що стримують розвиток підприємництва, 30% - до фіскальної служби, 19% – до інших контролюючих органів та 7% - до міської ради.
На запитання: “Що заважає бізнесу у м. Володимирі – Волинському?” – 50% - респондентів відповіли, що низька платоспроможність покупців стримує розвиток бізнесу у місті, 15% опитаних підприємців відповіли, що високі ставки податків заважають бізнесу у місті, 11% - низька кваліфікація працівників, по 8% - недоступність кредитних коштів та недостатній фінансовий ресурс, по 4% - нестабільність цін та бюрократичні перепони.
69% опитаних підприємців відповіли, що їм не вистачає спеціалістів та навченого персоналу, які є важливими для майбутнього розвитку бізнесу. А саме, продавців, офіціантів, барменів, кухарів.
Отже, наявний стан розвитку малого та середнього бізнесу у м. Володимирі-Волинському вказує на необхідність реалізації програми, спрямованої на підтримку підприємництва.
 
SWOT-аналіз
розвитку малого та середнього підприємництва м. Володимира-Волинського
Сильні сторони Слабкі сторони
Наявність вільних інвестиційно-привабливих земельних ділянок на території міста  
Вигідне географічне положення – розташування в 14 км від кордону з ЄС Відсутність дешевих фінансово-кредитних ресурсів для бізнесу, фінансової підтримки підприємництва з місцевого бюджету
Наявність інфраструктури підтримки бізнесу та обслуговування інвестора Нестача кваліфікованих фахівців і дефіцит кадрів
Добре транспортне сполучення з основними економічними центрами регіону  
Затверджені Генеральний план та Стратегія розвитку міста Обмеженість територій для просторового розвитку
Достатні потужності електро- та газозабезпечення Відсутність можливостей для самореалізації молоді
Багата історико-культурна спадщина Відсутність туристично-відпочивальної інфраструктури
Наявність у районі підприємств, що займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції Тіньова зайнятість
Можливості Загрози
Розвиток міжнародних транспортних комунікацій Відплив кваліфікованих кадрів
Залучення інвестицій для створення підприємств з виробництва та переробки екологічно-чистої продукції, логістичних підприємств Скорочення працездатного населення
Створення на території міста індустріального парку Нестабільність національної валюти та інфляція
Розвиток альтернативної енергетики Конкуренція з іншими економічними центрами регіону
Розвиток туризму завдяки наявній історико-культурній спадщині Географічне положення – розташування в 14 км від кордону з ЄС
 
За результатами SWOT-аналізу можна визначити проблеми, що носять місцевий та загальнодержавний характер.
 
Залишились не вирішеними питання, що є характерними для усіх регіонів, мають загальнодержавний характер і знаходяться поза зоною повноважень органів місцевого самоврядування:
- відсутність дійового механізму реалізації державної політики щодо підтримки малого бізнесу;
- невідповідність продукції більшості українських товаровиробників вимогам Світової організації торгівлі;
- свідомо заниженого роботодавцями рівня оплати праці найманих працівників у сфері малого та середнього підприємництва;
- знецінення державної валюти, зниження купівельної спроможності громадян;
< > суперечливість і неповнота чинних нормативно-правових актів, що регулюють діяльність суб'єктів підприємництва;тіньова економіка.
4. Мета та пріоритетні завдання Програми
 
 
Скругленный прямоугольник: 4. Мета та пріоритетні завдання Програми


  
 
 

            Виходячи із наведеного вище та за результатами проведеного SWOT-аналізу було визначено мету Програми – створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності, підвищення рівня конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва, збільшення його внеску у вирішення завдань економічного та соціального  розвитку міста.
Основні  напрями і пріоритетні завдання підтримки  малого  і  середнього підприємництва
Напрями Пріоритетні завдання
1. Впорядкування  нормативного  регулювання  підприємницької діяльності. 1.1  Усунення зайвих регуляторних перешкод у реалізації права на підприємницьку діяльність, забезпечення системності та узгодженості прийняття регуляторних актів у сфері господарської діяльності.
1.2 Забезпечення публічності та прозорості реалізації регуляторної політики
1.3. Створення умов для добросовісної конкуренції
 2. Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка. 2.1 Залучення додаткових ресурсів для розвитку малого і середнього підприємництва
3. Ресурсне та інформаційне забезпечення. 3.1 Удосконалення ресурсної та майнової підтримки підприємництва
3.2 Залучення суб’єктів малого підприємництва до участі у конкурсах закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
3.3 Проведення організаційно-освітніх заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня, знань, навичок підприємців та менеджерів з питань ведення бізнесу
3.4 Надання інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет
3.5 Сприяння покращенню кадрового забезпечення малого і середнього підприємництва
3.6 Популяризація досягнень кращих представників малого і середнього бізнесу
3.7. Стимулювання самозайнятості та створення нових робочих місць
3.8. Пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок
3.9. Стимулювання підприємницьких ініціатив безробітних громадян
3.10. Сприяння в участі суб’єктів підприємницької діяльності у виставкових заходах з метою підвищення конкурентоздатності продукції, технологічного оновлення виробництва, розширення економічних та інвестиційних зв’язків
4. Формування  інфраструктури підтримки підприємництва 4.1 Забезпечення функціонування інфраструктури підтримки малого підприємництва
4.2. Удосконалення надання адміністративних послуг (ЦНАП)
 
 
 
 
 
 
 
5. Заходи Програми за напрямами підтримки малого і середнього підприємництва
 
 
Скругленный прямоугольник: 5. Заходи Програми за напрямами підтримки малого і середнього підприємництва
  
 
 

Для  виконання  пріоритетних завдань з  розвитку малого і  середнього підприємництва  в  місті визначені напрями і розроблені заходи (додаються), що забезпечать створення сприятливого  підприємницького клімату, підвищення рівня  внеску  малого  і  середнього  бізнесу  в  економіку  міста, його конкурентоспроможності, сприяння зайнятості населення, створення  нових робочих  місць,  насичення  споживчого  ринку  якісними  товарами  і  послугами для задоволення потреб населення.
 
 
6. Очікувані показники ефективності реалізації заходів Програми
 
 
Скругленный прямоугольник: 6. Очікувані показники ефективності реалізації заходів Програми 


  
 

Провадження політики підтримки малого і середнього підприємництва у місті сприятиме зміцненню його потенціалу і зростанню його ролі в економіці міста. Розвиток малого і середнього підприємництва дозволить підвищити його соціальну значимість шляхом створення нових робочих місць, збільшення рівня працевлаштування незайнятого населення, наповнення місцевого бюджету, насичення товарних ринків високоякісною вітчизняною продукцією.
Очікується, що реалізація заходів Програми дозволить досягнути протягом трьох років таких показників:
< >стабілізацію чисельності малих та середніх підприємств; недопущення різкого зниження чисельності працівників на малих та середніх підприємствах; зростання загальної кількості підприємців-фізичних осіб.
Показники
2017 рік
факт
2018  рік
очікуване
2019 рік
прогноз
2020 рік прогноз
2021 рік прогноз
1
Кількість діючих малих підприємств, од. в т.ч.
148
148
149
150
151
2
Кількість малих підприємств на 10 тис. наявного населення, од.
38
38
39
39
39
3
Кількість найманих працівників на малих підприємствах, осіб
 
786
 
791
 
801
 
805
 
811
4
Частка обсягу реалізації продукції, товарів, послуг малих підприємств у загальних обсягах міста,%
 
31,8
 
32,0
 
32,3
 
 
32,8
 
 
33,0
 
5
Кількість середніх підприємств
9
9
9
9
9
6
Кількість найманих працівників на середніх підприємствах
 
1668
 
1678
 
1728
 
1758
 
1778
7
Частка обсягу реалізації продукції, товарів, послуг середніх підприємств у загальних обсягах міста,%
 
68,2
 
68,5
 
69,0
 
69,5
 
70
8
Кількість суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, чол.
1641
1665
1680
1750
2000
9
Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію через службу зайнятості, осіб
 
165
 
1852
 
2002
 
210
 
215
 
 
7. Обсяги та джерела фінансування Програми
 
 
Скругленный прямоугольник: 7. Обсяги та джерела фінансування Програми 


  
 

Фінансування заходів Програми в процесі їх реалізації може здійснюватись за рахунок коштів  державного,  обласного,  міського  бюджетів,  Фонду загальнообов’язкового  державного  соціального  страхування  на  випадок безробіття,  коштів  громадських  організацій  та  об’єднань  підприємців, власних  коштів  підприємців  та  донорських  організацій,  інших  установ, підприємств, організацій.
Фінансові ресурси за рахунок коштів міського бюджету визначаються за рішенням  міської  ради.  Обсяг  щорічних  асигнувань,  спрямованих  на підтримку  малого  і  середнього  підприємництва,  визначається  у  видатковій частині міського бюджету.
 
 
 
8. Моніторинг Програми та контроль за реалізацією її заходів
 
 
Скругленный прямоугольник: 8. Моніторинг Програми та контроль за реалізацією її заходів 


  
 

Контроль за виконанням Програми здійснює постійна депутатська комісія з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного  розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності,  управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету міської ради  як розробник Програми.
Виконавці, які є відповідальними за реалізацію заходів Програми, щокварталу до 3 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформують управління економічного розвитку та інвестицій  про стан виконання заходів.
Відповідно до поданих звітів, управлінням економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету міської ради щокварталу здійснюється моніторинг виконання заходів Програми, який надсилається в департамент економіки та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації. 
Звіт про виконання Програми є складовою звіту виконання програми економічного та соціального розвитку міста.
 
 
Секретар міської ради,
заступник міського голови                                                                     О.М.Свідерський

                             Додаток
до Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва в
м. Володимирі – Волинському
на 2019-2021 роки
 
ЗАХОДИ ПРОГРАМИ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА 2019-2021 РОКИ
Пріоритетні завдання Зміст заходу Термін виконання Виконавці Джерела фінансування Вартість,
тис. грн.
Розділ І. ВПОРЯДКУВАННЯ НОРМАТИВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Усунення зайвих регуляторних перешкод у реалізації права на підприємницьку діяльність, забезпечення системності та узгодженості прийняття регуляторних актів у сфері господарської діяльності
 
1. Затвердити та оприлюднити плани підготовки проектів регуляторних актів та за потреби в установленому порядку вносити зміни до них Щорічно до 15 грудня
 
Виконавчі органи міської ради та інші розробники регуляторних актів Міський бюджет 2019 р. – 9,2 2020 р. – 14,0
2021 р. – 20,0
2. Забезпечити відстеження результативності регуляторних актів їх розробниками:  
 
 
2019-2021 роки
Управління економічного розвитку та інвестицій та інші розробники регуляторних актів Не вимагає фінансування -
  • затвердити План-графік здійснення заходів з відстеження результативності регуляторних актів;
  • визначити регуляторні акти, щодо яких надійшов термін здійснення базового та повторного відстеження їх результативності;
  • готувати та оприлюднювати звіти про відстеження результативності регуляторних актів.
3. Забезпечити функціонування “гарячої лінії”, “телефону довіри”, “інтернет-сторінок” як системи консультацій та зворотного зв’язку між місцевою владою та представниками бізнесу, їх громадськими об’єднаннями в процесі адаптації змін до законодавства  
 
 
2019-2021 роки
ФПП «Бізнес-Центр»,
управління економічного розвитку та інвестицій
Не вимагає фінансування -
2. Забезпечення публічності та прозорості реалізації регуляторної політики
 
 
 
1.Забезпечити проведення аналізу реалізації державної регуляторної політики та його оприлюднення на веб-сайті міської ради у розділі «Регуляторна політика» 2019 – 2021 роки
щокварталу
 
Управління економічного розвитку та інвестицій Не вимагає фінансування -
2. Постійно поновлювати електронні реєстри регуляторних актів на веб-сторінці міської ради з інформацією про результати відстеження результативності регуляторних актів та забезпечити доступ до них підприємців 2019 – 2021  роки
 
Управління економічного розвитку та інвестицій Не вимагає фінансування -
3. Створення умов для добросовісної конкуренції
 
Забезпечити погодження проектів регуляторних актів з обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, які можуть призвести до обмеження конкуренції й підприємництва на регіональних товарних ринках 2019 – 2021  роки
 
Виконавчі органи міської ради та інші розробники регуляторних актів,
Обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (за згодою)
Не вимагає фінансування -
Розділ ІІ. ФІНАНСОВО-КРЕДИТНА ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ПІДТРИМКА
 1.Залучення додаткових ресурсів для розвитку малого і середнього підприємництва
 
1. Здійснювати підтримку підприємницьких ініціатив безробітних шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 2019 – 2021  роки
 
Володимир-Волинська міськрайонна філія
Волинського обласного центру зайнятості
 
Кошти Фонду загально-обов’зкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у межах кошторисів витрат
2.Надавати  консультаційну  допомогу  суб’єктам  підприємництва  з підготовки  документів  для  отримання  грантів,  кредитів  від  фінансових установ, у т.ч. міжнародних 2019 – 2021  роки
 
Відділ проектної діяльності та міжнародного співробітництва, управління економічного розвитку та інвестицій
 
 Не вимагає фінансування -
   
3. Поширювати інформацію щодо банківських пропозицій актуальних для фізичних та юридичних осіб підприємців через соціальні мережі, офіційний сайт “Бізнес-Центр online”, електронні адреси. 2019 – 2021  роки
 
ФПП «Бізнес-Центр», управління економічного розвитку та інвестицій  Не вимагає фінансування  -
Розділ ІІІ. ЗДІЙСНЕННЯ РЕСУРСНОГО ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ,
СПРИЯННЯ ВИСТАВКОВО-ЯРМАРКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ 
МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
1. Удосконалення ресурсної та майнової підтримки малих і середніх підприємств  1. Поновлювати щопівроку фонди (бази даних) нежитлових приміщень, що можуть передаватися в оренду або продаватися суб’єктам підприємництва для здійснення ними підприємницької діяльності.  
Щопівроку
2019-2021 роки
Відділ майнових та земельних ресурсів Не вимагає фінансування  -
2. Постійно поновлювати та оприлюднювати реєстри земель несільськогосподарського призначення для продажу суб’єктам підприємницької діяльності.  
2019-2021 роки
Відділ майнових та земельних ресурсів Не вимагає фінансування  -
3. Розміщати та постійно оновлювати на сайті міської ради перелік вільних земельних ділянок міста 2019-2021 роки Відділ майнових та земельних ресурсів
 
Не вимагає фінансування -
2.Залучення суб’єктів малого підприємництва до участі у конкурсах закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти (тендери) 1. Забезпечити проведення конкурсів  (тендерів) з розміщення  державних замовлень на придбання продукції, робіт,  послуг за кошти місцевих
бюджетів із залученням до виконання замовлень підприємств малого і середнього бізнесу
2019-2021роки Управління  і відділи МВК, комунальні підприємства Кошти виконавців У межах кошторису витрат
 
3. Проведення організаційно-освітніх заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня, знань, навичок підприємців та менеджерів з питань ведення бізнесу
 
1.Проводити наради, семінари, зустрічі за “круглим столом”, громадські слухання для суб’єктів малого та середнього бізнесу з метою інформування їх про нове в законодавстві з питань ведення бізнесу, про інші новини та події в сфері підприємництва. 2019-2021 роки ФПП “Бізнес-центр”, управління та відділи міськвиконкому Кошти виконавців У межах кошторису витрат
 
2.Надавати представникам малого та середнього бізнесу міста повні, своєчасні та професійні консультації щодо проблемних питань, які виникають у процесі ведення господарської діяльності 2019-2021 роки Володимир – Волинська  ОДПІ, ФПП “Бізнес-Центр”, виконавчі органи міської ради Кошти виконавців В межах кошторисів витрат
4.Надання інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет
 
Надання інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет
(он-лайн консультацій за допомогою  скайп-зв’язку)
1). Придбати не менше 6 веб-камер.
2).Укласти меморандуми про співпрацю.
 
2019 – 2021  роки
 
Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», центр зайнятості, податкова служба, пенсійний фонд,
відділення управління виконавчої дирекції 
Фонду соціального страхування України 
у Волинській області
Кошти місцевого бюджету, кошти виконавців, залучені кошти 5,0 – кошти місцевого бюджету на 2019 рік
 
5. Сприяння покращенню кадрового забезпечення малого і середнього підприємництва 1. Проводити семінари чи тренінги для працівників малого та середнього підприємництва.
2. Проводити конкурси професійної майстерності.
3. Розробити та запровадити систему стимулювання МСП  щодо створення нових робочих місць для молоді.
4. Продовжити функціонування  Інтернет – ресурсу для працевлаштування в місті (“Вакансії Володимира – Волинського”)
5. Інформувати жителів міста про ризики та загрози працевлаштування  за кордоном.
2019 – 2021  роки
 
Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», безробітні, центр зайнятості, мешканці міста, ЗМІ Кошти виконавців, залучені кошти Кошти виконавців у межах кошторису витрат
 
6. Популяризація досягнень кращих представників малого і середнього бізнесу 1. Проводити  урочисті заходи з нагоди святкування Дня підприємця 2019-2021 роки ФПП “Бізнес-Центр”, відділ культури і туризму, управління економічного розвитку а інвестицій виконавчого комітету Кошти виконавців У межах кошторису витрат
 
7. Стимулювання самозайнятості та створення нових робочих місць 1.Проводити організаційну та консультаційну підтримку безробітних, які виявили бажання займатися підприємницькою діяльністю (інформаційні семінари; мотиваційні тренінги з орієнтації на самозайнятість; навчання основам підприємницької діяльності на курсах «підприємець-початківець»; надання консультацій) 2019-2021 роки Володимир-Волинська міськрайонна філія
Волинського обласного центру зайнятості
 
Кошти виконавців У межах кошторису витрат
 
8. Пропагування ідеї підприємництва серед молоді та жінок 1. Проводити навчальні заняття-тренінги з молоддю та жінками.
2.Проводити конкурс «Бізнес-ініціатива серед молоді»
3. Проводити  зустрічі  з підприємцями міста.
 
2019 – 2021  роки
 
Виконавчий комітет міської ради, заклади освіти, ФПП «Бізнес-Центр», учні шкіл, безробітні жінки, центр зайнятості, окремі підприємці Кошти місцевого бюджету,
кошти
виконавців залучені кошти
30,0 – кошти місцевого бюджету, (на 2019 рік – 10,0, на 2020 рік – 10,0, на 2021 р. – 10,0)
3,0– кошти ФПП «Бізнес-Центр»(на 2019 рік – 1, на 2020 рік – 1, на 2021 р.- 1.)
9. Стимулювання підприємницьких ініціатив безробітних громадян 1. Організувати для безробітних семінари, тренінги, навчання з орієнтації на підприємницьку діяльність.  
2019-2021 роки
Володимир-Волинська міськрайонна філія
Волинського обласного центру зайнятості
 
Кошти виконавців У межах кошторису витрат
 
2.Популяризувати підприємницькі ініціатив населення шляхом організації зустрічей безробітних з успішними підприємцями
10. Сприяння в участі суб’єктів підприємницької діяльності у виставкових заходах з метою підвищення конкурентоздатності продукції, технологічного оновлення виробництва, розширення економічних та інвестиційних зв’язків 1. Сприяти суб’єктам господарювання у проведенні виставок і ярмарків.
 
2. Проводити гастрономічний фестиваль “Смаковиця по-володимирськи”
 
 
2019-2021 роки
Управління економічного розвитку та інвестицій, ФПП “Бізнес-Центр”, відділ культури і туризму Кошти виконавців У межах кошторису витрат
 
3. Проводити  акції бізнес по -володимирськи
 
3.1.Проводити акцію „Купуємо володимир - волинське”.
 
3.2. Знімати відеоролики про МСП «Бізнес по- володимирськи»
 
2019-2021 роки
Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», ЗМІ Залучені кошти  15,0 (на 2019 рік –5,00, на 2020 рік – 5, на 2021 рік- 5)
 
 
4. Розміщувати на офіційному веб-сайті міської ради та “Бізнес-Центр online” інформацію про регіональні, національні та міжнародні інвестиційно-ярмаркові заходи  
2019-2021 роки
Управління економічного розвитку та інвестицій, ФПП “Бізнес-Центр”  Не вимагає фінансування -
5.Підготовити  проект щодо  проведення  економічного ярмарку з містами-партнерами України та Європейського союзу
 
 
 
2020 рік Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», міста-побратими Європейського союзу, Торгово-промислова палата,  ЗМІ  Не вимагає фінансування -
6. Організувати  та провести  економічний ярмарок з містами-партнерами України та Європейського союзу 2020-2021 рік Виконавчий комітет міської ради, бізнес, ФПП «Бізнес-Центр», міста-побратими Європейського союзу, Торгово-промислова палата,  ЗМІ Залучені кошти -
Розділ ІV. РОЗВИТОК ІНФРАСТУКТУРИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
1. Забезпечення функціонування інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва 1.Забезпечити інформаційну, ресурсну та фінансову підтримку Фонду підтримки підприємництва “Бізнес-центр”.
Продовжувати роботу щодо надання інформаційно – консультаційних послуг суб’єктам малого підприємництва, надавати допомогу СПД в оформленні звітів.
2019-2021 роки ФПП “Бізнес-Центр” Кошти місцевого бюджету
 
2019 р. –  239,0
2020 р. – 263,0.
2021 р. – 303,0
2. Удосконалення надання адміністративних послуг 1. Забезпечити належну кадрову, матеріально-технічну підтримку центру надання адміністративних послуг. Забезпечити належне обслуговування інформаційних систем та систем електронного документообігу у ЦНАП 2019-2021 роки ЦНАП Кошти виконавців У межах кошторису витрат
2.Забезпечити видачу дозвільних документів суб’єктам господарювання виключно через ЦНАП 2019-2021 роки ЦНАП Кошти виконавців У межах кошторису витрат
3. Забезпечити здійснення щоквартального моніторингу адміністративних послуг, що надаються ЦНАП 2019-2021 роки ЦНАП  Не вимагає фінансування -
Загальна вартість програми
 
Міський бюджет 2019
рік
263,2
2020 рік 287,0
2021 рік 333,0
Інші джерела 2019
рік
*
6,0
 
2020 рік *
6,0
.
2021 рік 6,0
Усього за Програмою
2019-2021 роки
901,2
 
* - у межах виділених, залучених коштів
 
 
 
                                                                                                     
 
 
1Дані державної служби статистики станом на 01.01.2018 року