ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 40
№
м. Володимир
Про бюджет Володимирської
міської територіальної громади
на 2026 рік
(код бюджету 0355600000)
Керуючись Бюджетним кодексом України та пункту 23 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
видатки бюджету Володимирської міської територіальної громади у сумі 427 857 256 гривень, в тому числі видатки загального фонду бюджету – 410 324 216 гривень та видатки спеціального фонду бюджету – 17 533 040 гривень;
профіцит за загальним фондом бюджету Володимирської міської територіальної громади у сумі 5 605 000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за спеціальним фондом бюджету Володимирської міської територіальної громади у сумі 5 605 000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади у розмірі 1 000 000 гривень, що становить 0,24 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом;
резервний фонд бюджету Володимирської міської територіальної громади у розмірі 7 171 216 гривень, що становить 1,75 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом;
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами / підпрограмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 4 до цього рішення.
4. Затвердити на 2026 рік обсяги публічних інвестицій у розрізі публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій бюджету у розрізі інвестиційних проектів згідно з додатком 5 до цього рішення.
5. Затвердити розподіл витрат бюджету Володимирської міської територіальної громади на реалізацію місцевих програм у сумі 148 272 883 гривень згідно з додатком 6 до цього рішення.
6. Установити, що у загальному фонді бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік:
1) до доходів загального фонду бюджету належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені Бюджетним кодексом України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України.
7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік:
1) у частині доходів є доходи та трансферти, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України;
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України та залишки коштів спеціального фонду.
3) у частині кредитування є повернення коштів, наданих з бюджету міської територіальної громади для кредитування індивідуальних сільських забудовників та молодих сімей і одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.
8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади:
згідно з пунктом 1 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною другою статті 71 Бюджетного кодексу України (відповідні залишки коштів спеціального фонду – на витрати, визначені пунктом 228 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України);
згідно з пунктом 2 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на охорону та раціональне використання природних ресурсів;
згідно з пунктами 4 та 41 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію природоохоронних заходів;
згідно з пунктом 6 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 4 статті 13 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 8 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на видатки цільового фонду, створеного міською радою;
згідно з пунктом 9 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на заходи, визначені надавачами відповідних субвенцій;
згідно з пунктом 10 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету Володимирської міської територіальної громади індивідуальним сільським забудовникам;
згідно з пунктом 11 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету Володимирської міської територіальної громади молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла;
згідно з пунктом 12 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України спрямовуються на реалізацію заходів, визначених пунктом 202 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України.
9. Визначити на 2026 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету Володимирської міської територіальної громади видатки загального фонду на:
оплату праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
соціальне забезпечення;
поточні трансферти місцевим бюджетам;
оплату послуг з охорони комунальних закладів культури.
Установити, що норма цього пункту застосовується з урахуванням вимог пункту 22 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України.
10. Відповідно до п.8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити начальнику управління бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснювати в межах поточного бюджетного періоду розміщення на конкурсних засадах тимчасово вільних коштів місцевого бюджету на депозитах в установах банків з зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету.
11. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету міської ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів місцевого бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
12. Головним розпорядникам коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету міської територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування;
4) забезпеченості доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства , а саме:
здійснення публічного представлення та публікації інформації про виконання бюджету за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2027 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
5) взяття бюджетних зобов’язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
6) забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.
13. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету міської ради за погодженням з постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів проводити зміни до бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік в частині міжбюджетних трансфертів, а також перерозподіляти видатки загального та спеціального фонду, визначені головним розпорядникам коштів бюджету цим рішенням, без зміни загального обсягу бюджетних призначень, в тому числі у частині перерозподілу:
1) видатків між бюджетними програмами, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади;
2) видатків у межах однієї бюджетної програми, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади;
3) коштів на реалізацію місцевих програм, що фінансуються з бюджету Володимирської міської територіальної громади;
4) об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади.
Установити, що, у разі зміни назв виконавчих органів міської ради, повноваження головних розпорядників коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади, визначених цим рішенням, передаються виконавчим органам міської ради, які є їх правонаступниками.
Управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради, органам Державної казначейської служби України, виконавчим органам міської ради після змін назв виконавчих органів міської ради забезпечити зміни назв головних розпорядників коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади у документах, що використовуються у бюджетному процесі.
Установити, що передача бюджетних призначень від головних розпорядників коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади новоствореним виконавчим органам міської ради у 2026 році здійснюється відповідно до вимог частини 6 статті 23 Бюджетного кодексу України.
14. Управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради у разі змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік та врахувати зміни у класифікації видатків і кредитування бюджету при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
15. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2026 року.
16. Додатки 1-6 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
17. Управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету Володимирської міської ради забезпечити опублікування цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття в газеті «Слово правди» та оприлюднення на офіційному сайті міської ради відповідно до вимог частини 4 статті 28 Бюджетного кодексу України.
18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціально – економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Міський голова Ігор ПАЛЬОНКА
Раїса Гаркот 38550
Пояснювальна записка
до проєкту бюджету Володимирської
міської територіальної громади
на 2026 рік
Відповідно до вимог статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети на відповідний рік мають бути ухвалені у термін до 25 грудня включно.
Проект рішення міської ради «Про бюджет Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік» підготовлено відповідно до положень Бюджетного кодексу України, Проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» (з урахуванням змін внесених до ІІ читання), постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», особливостей складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік, повідомлених листом Міністерства фінансів України від 29 серпня 2025 року № 05110-09-6/24695.
При складанні проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік управлінням бюджету та фінансів виконавчого комітету та головними розпорядниками коштів бюджету громади враховано окремі показники, завдання бюджетної політики та показники, які визначені у прогнозі бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади, схваленому у 2025 році на 2026 рік.
Проєкт рішення сформовано з урахуванням Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 зі змінами, та підходів щодо кодування бюджетних програм, визначених наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 зі змінами.
Соціально-економічний стан міської територіальної громади
Володимир-Волинська міська територіальна громада створена 25.10.2020 року. До складу громади входить м.Володимир, с.Вощатин, с.Дігтів, с.Заріччя, с.Ласків, с.Новосілки, с.Орані, с.Суходоли, с.Федорівка. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2025 № 1326-р «Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 708» громада перейменована на Володимирську міську територіальну громаду.
Площа громади 10392,2 га.
Згідно відомостей Реєстру Володимирської міської територіальної громади станом на 01.10.2025 кількість зареєстрованих осіб становить 38119 та 2756 внутрішньо переміщених осіб згідно даних Єдиної інформаційної бази даних ВПО. Загальна кількість зареєстрованих осіб складає 40875.
Промисловість.
За наявною інформацією на території Володимирської міської територіальної громади функціонує 111 суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері промисловості.
Обсяг загальної виручки у 6 місяців 2025 році становила 450 915,7 тис. грн У порівнянні з показником 2024 року це на 1 367 749,0 тис. грн менше або 24,8 % .
Виручка промислових підприємств за 6 місяців 2025 року становила 450 915,7 тис. грн У порівнянні із виручкою за 2024 рік (1 818 664,7 тис. грн) це на 1 367 749,0 тис. грн менше або 24,8 %.
Розмір грошових активів та їх еквівалентів за 6 місяців 2025 року становили 94 048,5 тис. грн У порівнянні із значенням показника за 2024 рік, це на 36 083,0 тис. грн менше або 72,3%.
Величина довгострокових зобов'язань за II квартали 2025 року становили 541 066,1 тис. грн, що на 9 811,7 тис. грн або на 1,8 % більше ніж значення за 2024 рік (531 254,4 тис. грн).
Розмір короткострокових кредитів у банках на кінець звітного періоду відповідно до поданих промисловими підприємствами звітності становить 550,0 тис. грн Це на 15 994,7 тис. грн менше або 3,3% від розміру короткострокових кредитів у банках на кінець 2024 року.
Чистий прибуток промислових підприємств за 6 місяців 2025 року становить 13 307,8 тис. грн У порівнянні з І кварталом 2025 року (11 565,2 тис. грн) це на 1 742,6 тис. грн або на 15,1% більше. А у порівнянні зі значенням 2024 року (37 694,6 тис. грн) це на 24 386,8 тис. грн менше або 35,3%.
Кількість критично важливих підприємств громади - 27 юридичних осіб.
Триває робота над створенням індустріального парку на території громади. Проведені зустрічі з ТОВ «Інвестиційно-керуюча компанія «Бюро інвестиційних програм»» по питанню розбудови інфраструктури та інженерних мереж індустріального парку «Володимир», зокрема із можливістю залучення державної підтримки та кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.
Громада активно розвиває інвестиційну та туристичну привабливість через різні онлайн та офлайн інструменти. На ключових інвестиційних платформах, таких як веб-сайти «Інвестиційні пропозиції Західної України» та «Інвестиційні контактні точки в Україні», розміщені пропозиції громади, включаючи об'єкти типу Greenfield та Brownfield. Також вони представлені на інвестиційному порталі Волинської області, що підвищує шанси на залучення інвесторів, а співпраця з ДУ «Юкрейнінвест» сприяє налагодженню зв'язків із зацікавленими сторонами.
Додатково громада створила інвестиційний відео-ролик, який підкреслює її промисловий потенціал та сильні сторони, націлений на візуальне залучення інвесторів. Інформаційна підтримка також включає інвестиційні брошури на трьох мовах: українській, англійській та польській, що містять дані про громаду та наявні можливості для підприємців, такі як вільні приміщення та земельні ділянки з їх технічними характеристиками. Ця інформація також доступна на офіційному сайті міської ради у розділі «Інвесторам/Релокація бізнесу».
З туристичної точки зору, громада активно просуває себе через оновлені туристичні путівники, а також презентувала свій туристичний потенціал для друку у збірнику партнерських міст Мальборка (Польща). Оновлено фільм «Відкрий для себе тисячолітнє місто» з англійськими субтитрами та підготовлено англомовну презентацію про місто для іноземних гостей.
Крім того, громада приділяє увагу культурній спадщині, зокрема, через розробку та друк каталогу народних майстрів. Було надруковано різноманітні туристичні матеріали: листівки про 3D тур містом, флаєри про веломаршрути та туристичні об'єкти.
Також громада взаємодіє з Волинською ОДА, підготовлюючи та оновлюючи інформацію для розміщення на «Аналітичному порталі Волині», забезпечуючи актуальність даних про громаду для потенційних інвесторів та гостей.
Проводиться робота над розширенням міжнародної співпраці, зміцнюючи зв’язки з іноземними партнерами.
У звітному періоді налагоджувалась співпраця з містом Монхайм на Рейні в напрямку підписання угоди а також з муніципалітетом Швеції.
За звітний період Володимир відвідали 8 офіційних іноземних делегацій з міст партнерів.
Торгівля та сфера послуг.
Мережа закладів торгівлі в громаді представлена 307 непродовольчими та 146 продовольчими магазинами, 3 ринками, з яких 1 продовольчий. Мережа закладів громадського харчування представлена 28 закладами ресторанного господарства.
Мережа закладів побутового обслуговування в місті налічує 69 закладів, в т.ч.: 35 перукарень, 20 станцій технічного обслуговування, 4 майстерень по ремонту взуття, 5 швейних майстерень, 1 суб’єкта господарювання, що надають послуги екоклінінгу, 1 суб’єкт господарювання по ремонту побутової техніки.
Грошові доходи населення.
Для забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці та належної оплати кваліфікованої роботи проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед підприємств і працівників. Організовано бліц-навчання з питань встановлення посадових окладів, мінімальних гарантій та своєчасної виплати заробітної плати. В ЗМІ, на сайті міськради та в соцмережах ведеться роз’яснювальна робота щодо норм трудового законодавства. Постійно проводяться круглі столи з підприємцями та онлайн консультації.
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників Володимирської міської територіальної громади за 6 місяців 2025 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 1 883 грн (або на 12,5 %) і становить 16 923 грн, що більш, як у 2 рази вище рівня законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.
З метою забезпечення належного контролю за додержанням норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, підвищенням рівня оплати праці і своєчасної виплати заробітної плати відповідно до розпорядження міського голови у місті діє міжвідомча робоча група з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та своєчасної виплати заробітної плати.
З початку року проведено 6 засідань міжвідомчої робочої групи, на яких заслухано керівників підприємств, установ та організацій, які входять до основного кола статистичної звітності, і в яких середня заробітна плата нижча мінімальної. Крім цього, заслухано 46 СГД (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), які згідно із даними Володимир-Волинського об’єднаного управління ПФУ та ГУ ДПС у Волинській області найманим працівникам нараховували заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру. Обговорюючи можливі шляхи вирішення існуючої проблеми, члени робочої групи доручали керівникам підприємств, у яких рівень середньомісячної заробітної плати нижче мінімальної, вжити заходів для повного завантаження працівників, перевірити правильність встановлених посадових окладів та тарифних ставок, а також проводити доплати до мінімальної заробітної плати.
Оцінка виконання доходів бюджету
За січень–жовтень 2025 року бюджет міської територіальної громади за доходами загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) виконаний на 101,3 відсотки, при плані 285 208,6 тис. грн до бюджету міської територіальної громади надійшло 288 926,4 тис. грн, додатково отримано 3 717,8 тис. грн
Найбільше перевиконання планових призначень відмічено по таких податках:
- ПДФО, понад план отримано 613,1 тис. грн, або 100,3 % до плану. Найбільші суми ПДФО серед підприємств територіальної громади сплачено такими платниками: ТОВ «Луцька аграрна компанія», ТзОВ «Гербор-Холдінг», ФГ «Євгена Шелепіни», ТОВ «Фабрика ВВ», КП «Володимиртепло.
- акцизному податку (+ 509,2 тис. грн, або 101,3%),
- єдиному податку (+1284,6 тис. грн, або 103,0%).
У порівнянні з відповідним періодом 2024 року власні надходження до загального фонду зросли на 9,9 відсотків, або на 26 119,4 тис. грн за рахунок росту ПДФО (+11 125,1 тис. грн, або 106,8%), акцизного податку (+10 285,0 тис. грн, або 137,8%), місцевих податків та зборів (+6 093,7 тис. грн, або 109,3%).
Доходи бюджету Володимирської міської територіальної громади
Показники дохідної частини бюджету міської територіальної громади на 2026 рік розроблені на основі чинних положень Бюджетного і Податкового кодексів України, проєкту Закону «Про Державний бюджет України на 2026 рік», положень нормативно-правових актів міської ради про встановлення місцевих податків і зборів та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
При прогнозуванні дохідної частини бюджету громади на 2026 рік було враховано основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку громади, фактичні поступлення до бюджету громади за три попередні роки, розрахунки податкової служби, профільних відділів та управлінь виконавчого комітету міської ради, розрахунки комунальних підприємств, бюджетні запити головних розпорядників.
На 2026 рік дохідна частина бюджету сформована в загальній сумі 427 857,3 тис. грн, в тому числі 415 929,2 тис. грн доходи загального фонду, 11 928,0 тис. грн – доходи спеціального фонду.
Власні доходи загального фонду плануються в сумі 364 821,6 тис. грн
Основним джерелом надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, що становить 60,2% від показника доходів загального фонду 2026 року і прогнозується у сумі 219 458,0 тис. грн
Прогнозування ПДФО здійснювалось відповідно до податкового законодавства за ставкою 18 відсотків, враховуючи розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2026 – 8 647 грн, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2026 – 3 328 грн та посадовий оклад працівника І тарифного розряду з 01.01.2026 – 3 470 грн
При розрахунку прогнозу надходжень ПДФО із заробітної плати застосовано диференційований підхід до обрахунку надходжень по підприємствах недержавної форми власності, фізичних особах та по бюджетних установах.
Розрахунок ПДФО проведено враховуючи зменшення нормативу зарахування до місцевого бюджету у порівнянні з 2025 роком, до бюджету громади зараховуватиметься 60% проти 64%.
У порівнянні з очікуваним показником 2025 року, надходження у 2026 році зростуть на 2 830,0 тис. грн, або на 1%.
Прогнозну суму податку на прибуток підприємств комунальної власності до місцевого бюджету на 2026 рік розраховано в сумі 101,5 тис. грн Розрахунок здійснено з урахуванням збереження умов оподаткування (ставка податку 18 %), на підставі динаміки надходжень за попередні роки. За основу було взято розрахунки підприємств-платників, якими враховано прогнозний фінансовий результат їх діяльності. Відповідно до прогнозу у 2026 році податок сплачуватимуть 7 комунальних підприємств із 9-ми у зв’язку з тим, що фінансовий результат діяльності з урахуванням минулих періодів на підприємстві КП «Володимирводоканал» та КП «Володимиртепло» прогнозується зі збитком.
На основі розрахунків ДПС прогнозується надходження рентної плати за користування надрами в сумі 70,0 тис. грн з ростом до очікуваного у 2025 році 4%.
Показник надходження акцизного податку на 2026 рік розраховано в сумі 50 898,2 тис. грн, з ростом до очікуваного показника 7 732,6 тис. грн, або 18 відсотків. Прогнозні надходження акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) визначені з урахуванням надходжень за три попередні роки та розрахунків ДПС в обсязі 22 121,5 тис. грн, порівняно із очікуваним показником на 2025 рік збільшується на 2 085 тис. грн, або на 10%. Розрахунок надходжень акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального розраховано з урахуванням вимог діючого законодавства щодо спрямування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального в розмірі 13,44 відсотка до бюджетів територіальних громад відповідно до затверджених часток з ростом до очікуваних надходжень у 2025 році на 5 647,5 тис. грн, або на 24 відсотки, як передбачено Міністерством фінансів України відповідно до доведених особливостей складання проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік .
Прогноз надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки здійснено у розрізі об’єктів житлової та нежитлової нерухомостей, юридичних та фізичних осіб, з урахуванням діючих ставок податку, які встановлені рішенням міської ради від 09.07.2021 року №8/13 та росту мінімальної заробітної плати станом на 1 січня в сумі 8 787,9 тис. грн з ростом 832,7 тис. грн, або 10 відсотків до очікуваних надходжень.
Прогнозний показник плати за землю на 2026 рік становить 25 090 тис.грн, порівняно із очікуваним показником на 2025 рік, збільшується на 1 040 тис. грн, або на 4 відсотки. Розрахунок прогнозної суми проведено за підсумками фактичних надходжень за попередні роки та за ставками, визначеними рішеннями міської ради від 23.05.2024 №34/30 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку», та від 09.07.2021 року №8/15 «Про встановлення ставок орендної плати за користування земельними ділянками». Базовими даними для розрахунку є нарахування податку у 2025 році з урахуванням ризиків неплатежів ПАТ «Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів» та КЕВ м.Володимир, які є найбільшими боржниками до бюджету громади.
Прогнозні надходження транспортного податку на 2026 рік здійснено на основі розрахунків ДПС в сумі 25 тис. грн
У 2026 році планується отримати 236,1 тис. грн туристичного збору. Ставка збору за кожну добу проживання (ночівлі) становить 0,5 відсотка мінімальної заробітної плати. При розрахунку поступлень враховано очікуване надходження у 2025 році та ріст мінімальної заробітної плати у 2026 році станом на 01 січня на 8,1 відсоток.
Єдиний податок планується в сумі 53 621,2 тис. грн, з ростом до очікуваних поступлень 3 960,9 тис. грн, або 8%. Розрахунок проведено з урахуванням положень Податкового кодексу України, фактичних надходжень, кількості платників, за ставками, встановленими рішенням міської ради та з урахуванням росту мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2026 року.
Відповідно до розрахунків платників, з урахуванням збереження нормативу відрахування надходження частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, які належать до спільної власності територіальних громад прогнозуються у сумі 55,2 тис. грн Платниками цього податку у місті є КП «Речовий ринок», КП «Володимирмістопроєкт», КП «ІРЦ».
Надходження адміністративних штрафів планується на рівні очікуваних поступлень поточного року в сумі 547,7 тис. грн
Прогноз плати за надання адміністративних послуг здійснено на основі очікуваних надходжень поточного року з урахуванням розрахунків ЦНАП в сумі 3 925,0 тис. грн, з яких 2 800 тис. грн планується отримати за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Прогноз надходжень від орендної плати за користування майном, що у комунальній власності базується на розрахунках, наданих управлінням містобудування, архітектури та комунальних ресурсів та становить 1 412,9 тис. грн, порівняно із очікуваним показником на 2025 збільшується на 121,2 тис. грн, або на 9 відсотків.
По Державному миту у 2026 році прогнозуються надходження на рівні очікуваних у 2025 році в сумі 51,9 тис. грн
Інші надходження до бюджету міської територіальної громади прогнозуються в сумі 534,7 тис. грн із зменшенням до очікуваних поступлень 2025 року на 363,9 тис. грн у зв"язку з надходженням у 2025 році платежів по актах ревізій, перевірок та інших платежів, які не носять постійного характеру. Формування цих доходів у 2026 році відбудеться за рахунок плати за користування місцем розташування рекламних засобів, орендної плати під тимчасовими торговельними об’єктами, та інших платежів, які не включено до доходів бюджету.
До спеціального фонду бюджету міської територіальної громади планується отримати 11 928,0 тис. грн
Основним джерелом формування спеціального фонду місцевого бюджету є власні надходження бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету питома вага, яких у загальному обсязі надходжень спеціального фонду складає 54 відсотки. Їх обсяг на 2026 рік розраховано в сумі 6 444,5 тис. грн на основі бюджетних запитів головних розпорядників коштів бюджету.
Крім того до спеціального фонду планується отримати 5 100 тис. грн коштів, які формують бюджет розвитку бюджету громади, в тому числі від відчуження майна комунальної власності планується отримати 100 тис. грн та від надходжень від продажу земельних ділянок – 5 000 тис. грн Планування цих надходжень проведено відповідно до розрахунків проведених управлінням містобудування, архітектури та комунальних ресурсів міськвиконкому. Питома вага цих надходжень становить 42,8%.
Обсяг цільового фонду міської ради на 2026 рік визначено на основі бюджетного запиту у сумі 203,5 тис. грн, або 1,7 % до загальної суми надходжень спеціального фонду.
Також планується отримати екологічного податку в сумі 174 тис. грн, питома вага якого у надходженнях спеціального фонду становитиме 1,5%. Справляння екологічного податку здійснюється відповідно до розділу VIII Податкового кодексу України. Цей податок включений до складу загальнодержавних податків і зборів, та згідно з пп. 14.1.57 Податкового кодексу України екологічний податок визначено як платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів.
Витрати бюджету Володимирської міської територіальної громади
Проєкт бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік за витратами складено з урахуванням вимог програмно-цільового бюджетування на підставі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів.
Витрати місцевого бюджету на 2026 рік плануються в загальній сумі 427 857,2 тис. грн, з них на видатки загального фонду – 410 324,2 тис. грн, видатки спеціального фонду – 17 533,0 тис. грн
При розрахунку прогнозних видатків на 2026 рік враховано умови ст.77 Бюджетного Кодексу України, а саме необхідність врахування у першочерговому порядку видатків на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. При формуванні проекту бюджету на 2026 рік видатки на оплату енергоносіїв і комунальних послуг розраховані виходячи з прогнозних лімітів споживання у натуральних показниках на 2026 рік та з урахуванням діючих на момент формування бюджету цін і тарифів.
При розрахунку витрат на заробітну плату працівників бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів місцевого бюджету, враховано розмір мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2026 році –8 647 гривень та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2026 року – 3 470 гривень.
Витрати на поточне утримання установ та видатки розвитку на 2026 рік передбачені виходячи з обмежених фінансових ресурсів бюджету та з врахуванням потреби забезпечення належного рівня роботи бюджетних закладів та здійснення ними відповідних суспільних функцій на мінімально необхідному рівні.
В процесі формування Проекту бюджету враховані гендерні та кліматичні аспекти.
Аналіз пропонованих обсягів видатків на 2026 рік за бюджетною класифікацією у порівнянні з попереднім та поточними роками наводиться у додатку.
Виконавчий комітет міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – виконавчому комітету міської ради передбачаються видатки загальним обсягом 44 098,1 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 43 884,7 тис. грн, спеціальному фонду – 213,4 тис. грн, з них:
- спеціального фонду 9,9 тис. грн, видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ.
Управління соціальної політики виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню соціальної політики виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки у загальному обсязі 95 556,7 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 90 717,1 тис. грн, спеціальному фонду – 4 839,6 тис. грн, з них:
• За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» плануються видатки по загальному фонду обсягом 9 937,5 тис. грн На оплату праці 7 597,1 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 443,5 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
Охорона здоров’я
- «Енергоефективна реконструкція Володимирського територіального медичного об’єднання» на суму 1 000,0 тис. грн Крім того, для фінансування проекту планується залучити грант від Північної екологічної фінансової корпорації (NEFKO), на даний час ведуться процедури узгодження для підписання угоди.
Управління з гуманітарних питань виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню з гуманітарних питань виконавчого комітету міської ради передбачені видатки у загальному обсязі 212 933,1 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 202 788,0 тис. грн, спеціальному фонду – 10 145,1 тис. грн, з них:
● За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів» передбачені видатки у загальній сумі 6 987,0 тис. грн, з них по загальному фонду в обсязі 6 912,3 тис. грн, по спеціальному фонду в обсязі 74,7 тис. грн- власні надходження бюджетних установ. Видатки на оплату праці становлять 4 062,5 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в сумі 1 531,8 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 424,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку культури та мистецтва Володимирської міської територіальної громади.
● За бюджетною програмою «Проведення навчально - тренувальних зборів і змагань з олімпійський видів спорту» передбачені видатки по загальному фонду у сумі 385,6 тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку молодіжної політики та спорту у міській територіальній громаді.
● За бюджетною програмою «Розвиток здібностей у дітей та молоді з фізичної культури та спорту комунальними дитячо-юнацькими спортивними школами» передбачені видатки по загальному фонду у сумі 8 309,7 тис. грн Видатки на оплату праці становлять 5 703,2 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв враховані в сумі 360,8 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та проведення фізкультурно – масових заходів серед населення регіону» плануються видатки у загальній сумі 8 306,5 тис. грн, в тому числі по загальному фонду в обсязі 7 391,2 тис. грн, спеціальному фонду в обсязі 915,3 тис. грн- власні надходження бюджетних установ Видатки на оплату праці становлять 3 602,6 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв враховані в сумі 2 603,5 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні» передбачаються видатки в сумі 1 232,1тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку молодіжної політики та спорту у міській територіальній громаді.
Публічні інвестиційні проєкти в галузі (секторі) для публічного інвестування:
Освіта та наука
● За бюджетною програмою «Підготовка та реалізація публічних інвестиційних проектів / програм публічних інвестицій за рахунок коштів місцевого бюджету в галузі освіти» передбачені видатки по спеціальному фонду в сумі 3 000,0 тис. грн на реалізацію публічного інвестиційного проєкту – «Нове будівництво навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського Володимирської міської ради по вулиці 20-го Липня,21 у місті Володимирі Волинської області»
Культура та інформація
● За бюджетною програмою «Підготовка та реалізація публічних інвестиційних проектів / програм публічних інвестицій за рахунок коштів місцевого бюджету в галузі культури і мистецтва» передбачені видатки по спеціальному фонду в сумі 1 500,0 тис. грн на реалізацію публічного інвестиційного проєкту - «Реставрація фасадів житлового будинку (історичний музей) 1912р.-пам'ятки архітектури і містобудування місцевого значення, охоронний №21 ВЛ по вул. І. Франка,6 у м. Володимир» відповідно до місцевої програми розвитку культури та мистецтва міської територіальної громади.
Управління інфраструктури виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню інфраструктури виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки загальним обсягом 47 958,2 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 46 278,2 тис. грн, спеціальному фонду – 1 680,0 тис. грн з них:
- місцевої програми безпеки дорожнього руху та безпеки громадян у Володимирській міській територіальній громаді по загальному фонду – 3 408,3 тис. грн;
- місцевої програми регулювання чисельності безпритульних тварин по загальному фонду – 370,7 тис. грн
Муніципальна інфраструктура та послуги
- місцевої програми безбар'єрності Володимирської міської територіальної громади в сумі 1 000,0 тис. грн для реалізації проєкту - «Капітальний ремонт тротуару вулиці Ковельська на ділянці від ж/б №71 до перехрестя вулиць Ковельська-Академіка Глушкова у м. Володимир, Волинська область» (створення безбар'єрного маршруту).
Управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню містобудування, архітектури та комунальних ресурсів виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки загальним обсягом 4 848,5 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 4 193,5 тис. грн, спеціальному фонду (бюджет розвитку) – 655,0 тис. грн з них:
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки по загальному фонду за бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» в сумі 8 331,8 тис. грн Видатки на оплату праці становлять 6 252,1 тис. грн. Розрахунки на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 349,4 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
Публічні інвестиційні проєкти
Відповідно до Закону України № 4225-IX від 16.01.2025 року “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень“ в бюджеті міської територіальної громади на 2026 рік плануються видатки в сумі 10 050,0 тис. грн на підготовку і реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій передбачених середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій по Володимир- Волинській територіальній громаді на 2026-2028 роки за №262 від 26.08.2025 року, Стратегією розвитку Володимир-Волинської міської територіальної громади до 2027 року (з перспективою дії до 2034 року), проєкт якої розробляється.
З метою досягнення стратегічних цілей та забезпечення реалізації завдань спрямованих на відновлення інфраструктури, стимулювання соціально-економічного розвитку та покращення якості життя громадян визначено 8 ключових секторів(галузей) для публічного інвестування на 2026-2028 роки.
Обсяги публічних інвестицій, які включені до проєкту бюджету міської територіальної громади на 2026 рік по 4-х секторах:
Управління бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки по загальному фонду за бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» обсягом 5 541,7 тис. грн На оплату праці передбачено 3 992,8 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 455,7 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
Загальномісцеві витрати
ТКПКВК 8700 « Резервний фонд»
У місцевому бюджеті передбачається на 2026 рік резервний фонд для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру в сумі 7 171,2 тис. грн
ТКПКВК 9000 «Міжбюджетні трансферти»
По ТПКВК 9770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» на 2026 рік планується надання субвенцій іншим місцевим бюджетам :
01 грудня 2025 року відбулись громадські слухання по обговоренню проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік.
02 грудня 2025 року проєкт бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік розглянуто на засіданні виконавчого комітету міської ради та схвалено рішенням №424.
Начальник управління бюджету та фінансів
виконавчого комітету міської ради Раїса ГАРКОТ

ВОЛОДИМИРСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
№
м. Володимир
Про бюджет Володимирської
міської територіальної громади
на 2026 рік
(код бюджету 0355600000)
Керуючись Бюджетним кодексом України та пункту 23 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Визначити на 2026 рік:
видатки бюджету Володимирської міської територіальної громади у сумі 427 857 256 гривень, в тому числі видатки загального фонду бюджету – 410 324 216 гривень та видатки спеціального фонду бюджету – 17 533 040 гривень;
профіцит за загальним фондом бюджету Володимирської міської територіальної громади у сумі 5 605 000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за спеціальним фондом бюджету Володимирської міської територіальної громади у сумі 5 605 000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади у розмірі 1 000 000 гривень, що становить 0,24 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом;
резервний фонд бюджету Володимирської міської територіальної громади у розмірі 7 171 216 гривень, що становить 1,75 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом;
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами / підпрограмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 4 до цього рішення.
4. Затвердити на 2026 рік обсяги публічних інвестицій у розрізі публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій бюджету у розрізі інвестиційних проектів згідно з додатком 5 до цього рішення.
5. Затвердити розподіл витрат бюджету Володимирської міської територіальної громади на реалізацію місцевих програм у сумі 148 272 883 гривень згідно з додатком 6 до цього рішення.
6. Установити, що у загальному фонді бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік:
1) до доходів загального фонду бюджету належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені Бюджетним кодексом України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України.
7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік:
1) у частині доходів є доходи та трансферти, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України;
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України та залишки коштів спеціального фонду.
3) у частині кредитування є повернення коштів, наданих з бюджету міської територіальної громади для кредитування індивідуальних сільських забудовників та молодих сімей і одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.
8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади:
згідно з пунктом 1 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною другою статті 71 Бюджетного кодексу України (відповідні залишки коштів спеціального фонду – на витрати, визначені пунктом 228 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України);
згідно з пунктом 2 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на охорону та раціональне використання природних ресурсів;
згідно з пунктами 4 та 41 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію природоохоронних заходів;
згідно з пунктом 6 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 4 статті 13 Бюджетного кодексу України;
згідно з пунктом 8 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на видатки цільового фонду, створеного міською радою;
згідно з пунктом 9 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на заходи, визначені надавачами відповідних субвенцій;
згідно з пунктом 10 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету Володимирської міської територіальної громади індивідуальним сільським забудовникам;
згідно з пунктом 11 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду, спрямовуються на надання кредитів з бюджету Володимирської міської територіальної громади молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла;
згідно з пунктом 12 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України спрямовуються на реалізацію заходів, визначених пунктом 202 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України.
9. Визначити на 2026 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету Володимирської міської територіальної громади видатки загального фонду на:
оплату праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
соціальне забезпечення;
поточні трансферти місцевим бюджетам;
оплату послуг з охорони комунальних закладів культури.
Установити, що норма цього пункту застосовується з урахуванням вимог пункту 22 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України.
10. Відповідно до п.8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити начальнику управління бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснювати в межах поточного бюджетного періоду розміщення на конкурсних засадах тимчасово вільних коштів місцевого бюджету на депозитах в установах банків з зарахуванням відсотків за їх користування до загального фонду бюджету.
11. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету міської ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів місцевого бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
12. Головним розпорядникам коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету міської територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування;
4) забезпеченості доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства , а саме:
здійснення публічного представлення та публікації інформації про виконання бюджету за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2027 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
5) взяття бюджетних зобов’язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
6) забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.
13. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету міської ради за погодженням з постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів проводити зміни до бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік в частині міжбюджетних трансфертів, а також перерозподіляти видатки загального та спеціального фонду, визначені головним розпорядникам коштів бюджету цим рішенням, без зміни загального обсягу бюджетних призначень, в тому числі у частині перерозподілу:
1) видатків між бюджетними програмами, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади;
2) видатків у межах однієї бюджетної програми, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади;
3) коштів на реалізацію місцевих програм, що фінансуються з бюджету Володимирської міської територіальної громади;
4) об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду бюджету Володимирської міської територіальної громади.
Установити, що, у разі зміни назв виконавчих органів міської ради, повноваження головних розпорядників коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади, визначених цим рішенням, передаються виконавчим органам міської ради, які є їх правонаступниками.
Управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради, органам Державної казначейської служби України, виконавчим органам міської ради після змін назв виконавчих органів міської ради забезпечити зміни назв головних розпорядників коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади у документах, що використовуються у бюджетному процесі.
Установити, що передача бюджетних призначень від головних розпорядників коштів бюджету Володимирської міської територіальної громади новоствореним виконавчим органам міської ради у 2026 році здійснюється відповідно до вимог частини 6 статті 23 Бюджетного кодексу України.
14. Управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради у разі змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік та врахувати зміни у класифікації видатків і кредитування бюджету при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.
15. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2026 року.
16. Додатки 1-6 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
17. Управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету Володимирської міської ради забезпечити опублікування цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття в газеті «Слово правди» та оприлюднення на офіційному сайті міської ради відповідно до вимог частини 4 статті 28 Бюджетного кодексу України.
18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціально – економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Міський голова Ігор ПАЛЬОНКА
Раїса Гаркот 38550
Пояснювальна записка
до проєкту бюджету Володимирської
міської територіальної громади
на 2026 рік
Відповідно до вимог статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети на відповідний рік мають бути ухвалені у термін до 25 грудня включно.
Проект рішення міської ради «Про бюджет Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік» підготовлено відповідно до положень Бюджетного кодексу України, Проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» (з урахуванням змін внесених до ІІ читання), постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», особливостей складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік, повідомлених листом Міністерства фінансів України від 29 серпня 2025 року № 05110-09-6/24695.
При складанні проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік управлінням бюджету та фінансів виконавчого комітету та головними розпорядниками коштів бюджету громади враховано окремі показники, завдання бюджетної політики та показники, які визначені у прогнозі бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади, схваленому у 2025 році на 2026 рік.
Проєкт рішення сформовано з урахуванням Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 зі змінами, та підходів щодо кодування бюджетних програм, визначених наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 зі змінами.
Соціально-економічний стан міської територіальної громади
Володимир-Волинська міська територіальна громада створена 25.10.2020 року. До складу громади входить м.Володимир, с.Вощатин, с.Дігтів, с.Заріччя, с.Ласків, с.Новосілки, с.Орані, с.Суходоли, с.Федорівка. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2025 № 1326-р «Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 708» громада перейменована на Володимирську міську територіальну громаду.
Площа громади 10392,2 га.
Згідно відомостей Реєстру Володимирської міської територіальної громади станом на 01.10.2025 кількість зареєстрованих осіб становить 38119 та 2756 внутрішньо переміщених осіб згідно даних Єдиної інформаційної бази даних ВПО. Загальна кількість зареєстрованих осіб складає 40875.
Промисловість.
За наявною інформацією на території Володимирської міської територіальної громади функціонує 111 суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері промисловості.
Обсяг загальної виручки у 6 місяців 2025 році становила 450 915,7 тис. грн У порівнянні з показником 2024 року це на 1 367 749,0 тис. грн менше або 24,8 % .
Виручка промислових підприємств за 6 місяців 2025 року становила 450 915,7 тис. грн У порівнянні із виручкою за 2024 рік (1 818 664,7 тис. грн) це на 1 367 749,0 тис. грн менше або 24,8 %.
Розмір грошових активів та їх еквівалентів за 6 місяців 2025 року становили 94 048,5 тис. грн У порівнянні із значенням показника за 2024 рік, це на 36 083,0 тис. грн менше або 72,3%.
Величина довгострокових зобов'язань за II квартали 2025 року становили 541 066,1 тис. грн, що на 9 811,7 тис. грн або на 1,8 % більше ніж значення за 2024 рік (531 254,4 тис. грн).
Розмір короткострокових кредитів у банках на кінець звітного періоду відповідно до поданих промисловими підприємствами звітності становить 550,0 тис. грн Це на 15 994,7 тис. грн менше або 3,3% від розміру короткострокових кредитів у банках на кінець 2024 року.
Чистий прибуток промислових підприємств за 6 місяців 2025 року становить 13 307,8 тис. грн У порівнянні з І кварталом 2025 року (11 565,2 тис. грн) це на 1 742,6 тис. грн або на 15,1% більше. А у порівнянні зі значенням 2024 року (37 694,6 тис. грн) це на 24 386,8 тис. грн менше або 35,3%.
Кількість критично важливих підприємств громади - 27 юридичних осіб.
Триває робота над створенням індустріального парку на території громади. Проведені зустрічі з ТОВ «Інвестиційно-керуюча компанія «Бюро інвестиційних програм»» по питанню розбудови інфраструктури та інженерних мереж індустріального парку «Володимир», зокрема із можливістю залучення державної підтримки та кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.
Громада активно розвиває інвестиційну та туристичну привабливість через різні онлайн та офлайн інструменти. На ключових інвестиційних платформах, таких як веб-сайти «Інвестиційні пропозиції Західної України» та «Інвестиційні контактні точки в Україні», розміщені пропозиції громади, включаючи об'єкти типу Greenfield та Brownfield. Також вони представлені на інвестиційному порталі Волинської області, що підвищує шанси на залучення інвесторів, а співпраця з ДУ «Юкрейнінвест» сприяє налагодженню зв'язків із зацікавленими сторонами.
Додатково громада створила інвестиційний відео-ролик, який підкреслює її промисловий потенціал та сильні сторони, націлений на візуальне залучення інвесторів. Інформаційна підтримка також включає інвестиційні брошури на трьох мовах: українській, англійській та польській, що містять дані про громаду та наявні можливості для підприємців, такі як вільні приміщення та земельні ділянки з їх технічними характеристиками. Ця інформація також доступна на офіційному сайті міської ради у розділі «Інвесторам/Релокація бізнесу».
З туристичної точки зору, громада активно просуває себе через оновлені туристичні путівники, а також презентувала свій туристичний потенціал для друку у збірнику партнерських міст Мальборка (Польща). Оновлено фільм «Відкрий для себе тисячолітнє місто» з англійськими субтитрами та підготовлено англомовну презентацію про місто для іноземних гостей.
Крім того, громада приділяє увагу культурній спадщині, зокрема, через розробку та друк каталогу народних майстрів. Було надруковано різноманітні туристичні матеріали: листівки про 3D тур містом, флаєри про веломаршрути та туристичні об'єкти.
Також громада взаємодіє з Волинською ОДА, підготовлюючи та оновлюючи інформацію для розміщення на «Аналітичному порталі Волині», забезпечуючи актуальність даних про громаду для потенційних інвесторів та гостей.
Проводиться робота над розширенням міжнародної співпраці, зміцнюючи зв’язки з іноземними партнерами.
У звітному періоді налагоджувалась співпраця з містом Монхайм на Рейні в напрямку підписання угоди а також з муніципалітетом Швеції.
За звітний період Володимир відвідали 8 офіційних іноземних делегацій з міст партнерів.
Торгівля та сфера послуг.
Мережа закладів торгівлі в громаді представлена 307 непродовольчими та 146 продовольчими магазинами, 3 ринками, з яких 1 продовольчий. Мережа закладів громадського харчування представлена 28 закладами ресторанного господарства.
Мережа закладів побутового обслуговування в місті налічує 69 закладів, в т.ч.: 35 перукарень, 20 станцій технічного обслуговування, 4 майстерень по ремонту взуття, 5 швейних майстерень, 1 суб’єкта господарювання, що надають послуги екоклінінгу, 1 суб’єкт господарювання по ремонту побутової техніки.
Грошові доходи населення.
Для забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці та належної оплати кваліфікованої роботи проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед підприємств і працівників. Організовано бліц-навчання з питань встановлення посадових окладів, мінімальних гарантій та своєчасної виплати заробітної плати. В ЗМІ, на сайті міськради та в соцмережах ведеться роз’яснювальна робота щодо норм трудового законодавства. Постійно проводяться круглі столи з підприємцями та онлайн консультації.
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників Володимирської міської територіальної громади за 6 місяців 2025 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 1 883 грн (або на 12,5 %) і становить 16 923 грн, що більш, як у 2 рази вище рівня законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.
З метою забезпечення належного контролю за додержанням норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, підвищенням рівня оплати праці і своєчасної виплати заробітної плати відповідно до розпорядження міського голови у місті діє міжвідомча робоча група з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та своєчасної виплати заробітної плати.
З початку року проведено 6 засідань міжвідомчої робочої групи, на яких заслухано керівників підприємств, установ та організацій, які входять до основного кола статистичної звітності, і в яких середня заробітна плата нижча мінімальної. Крім цього, заслухано 46 СГД (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), які згідно із даними Володимир-Волинського об’єднаного управління ПФУ та ГУ ДПС у Волинській області найманим працівникам нараховували заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру. Обговорюючи можливі шляхи вирішення існуючої проблеми, члени робочої групи доручали керівникам підприємств, у яких рівень середньомісячної заробітної плати нижче мінімальної, вжити заходів для повного завантаження працівників, перевірити правильність встановлених посадових окладів та тарифних ставок, а також проводити доплати до мінімальної заробітної плати.
Оцінка виконання доходів бюджету
За січень–жовтень 2025 року бюджет міської територіальної громади за доходами загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) виконаний на 101,3 відсотки, при плані 285 208,6 тис. грн до бюджету міської територіальної громади надійшло 288 926,4 тис. грн, додатково отримано 3 717,8 тис. грн
Найбільше перевиконання планових призначень відмічено по таких податках:
- ПДФО, понад план отримано 613,1 тис. грн, або 100,3 % до плану. Найбільші суми ПДФО серед підприємств територіальної громади сплачено такими платниками: ТОВ «Луцька аграрна компанія», ТзОВ «Гербор-Холдінг», ФГ «Євгена Шелепіни», ТОВ «Фабрика ВВ», КП «Володимиртепло.
- акцизному податку (+ 509,2 тис. грн, або 101,3%),
- єдиному податку (+1284,6 тис. грн, або 103,0%).
У порівнянні з відповідним періодом 2024 року власні надходження до загального фонду зросли на 9,9 відсотків, або на 26 119,4 тис. грн за рахунок росту ПДФО (+11 125,1 тис. грн, або 106,8%), акцизного податку (+10 285,0 тис. грн, або 137,8%), місцевих податків та зборів (+6 093,7 тис. грн, або 109,3%).
Доходи бюджету Володимирської міської територіальної громади
Показники дохідної частини бюджету міської територіальної громади на 2026 рік розроблені на основі чинних положень Бюджетного і Податкового кодексів України, проєкту Закону «Про Державний бюджет України на 2026 рік», положень нормативно-правових актів міської ради про встановлення місцевих податків і зборів та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
При прогнозуванні дохідної частини бюджету громади на 2026 рік було враховано основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку громади, фактичні поступлення до бюджету громади за три попередні роки, розрахунки податкової служби, профільних відділів та управлінь виконавчого комітету міської ради, розрахунки комунальних підприємств, бюджетні запити головних розпорядників.
На 2026 рік дохідна частина бюджету сформована в загальній сумі 427 857,3 тис. грн, в тому числі 415 929,2 тис. грн доходи загального фонду, 11 928,0 тис. грн – доходи спеціального фонду.
Власні доходи загального фонду плануються в сумі 364 821,6 тис. грн
Основним джерелом надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, що становить 60,2% від показника доходів загального фонду 2026 року і прогнозується у сумі 219 458,0 тис. грн
Прогнозування ПДФО здійснювалось відповідно до податкового законодавства за ставкою 18 відсотків, враховуючи розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2026 – 8 647 грн, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2026 – 3 328 грн та посадовий оклад працівника І тарифного розряду з 01.01.2026 – 3 470 грн
При розрахунку прогнозу надходжень ПДФО із заробітної плати застосовано диференційований підхід до обрахунку надходжень по підприємствах недержавної форми власності, фізичних особах та по бюджетних установах.
Розрахунок ПДФО проведено враховуючи зменшення нормативу зарахування до місцевого бюджету у порівнянні з 2025 роком, до бюджету громади зараховуватиметься 60% проти 64%.
У порівнянні з очікуваним показником 2025 року, надходження у 2026 році зростуть на 2 830,0 тис. грн, або на 1%.
Прогнозну суму податку на прибуток підприємств комунальної власності до місцевого бюджету на 2026 рік розраховано в сумі 101,5 тис. грн Розрахунок здійснено з урахуванням збереження умов оподаткування (ставка податку 18 %), на підставі динаміки надходжень за попередні роки. За основу було взято розрахунки підприємств-платників, якими враховано прогнозний фінансовий результат їх діяльності. Відповідно до прогнозу у 2026 році податок сплачуватимуть 7 комунальних підприємств із 9-ми у зв’язку з тим, що фінансовий результат діяльності з урахуванням минулих періодів на підприємстві КП «Володимирводоканал» та КП «Володимиртепло» прогнозується зі збитком.
На основі розрахунків ДПС прогнозується надходження рентної плати за користування надрами в сумі 70,0 тис. грн з ростом до очікуваного у 2025 році 4%.
Показник надходження акцизного податку на 2026 рік розраховано в сумі 50 898,2 тис. грн, з ростом до очікуваного показника 7 732,6 тис. грн, або 18 відсотків. Прогнозні надходження акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) визначені з урахуванням надходжень за три попередні роки та розрахунків ДПС в обсязі 22 121,5 тис. грн, порівняно із очікуваним показником на 2025 рік збільшується на 2 085 тис. грн, або на 10%. Розрахунок надходжень акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального розраховано з урахуванням вимог діючого законодавства щодо спрямування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального в розмірі 13,44 відсотка до бюджетів територіальних громад відповідно до затверджених часток з ростом до очікуваних надходжень у 2025 році на 5 647,5 тис. грн, або на 24 відсотки, як передбачено Міністерством фінансів України відповідно до доведених особливостей складання проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік .
Прогноз надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки здійснено у розрізі об’єктів житлової та нежитлової нерухомостей, юридичних та фізичних осіб, з урахуванням діючих ставок податку, які встановлені рішенням міської ради від 09.07.2021 року №8/13 та росту мінімальної заробітної плати станом на 1 січня в сумі 8 787,9 тис. грн з ростом 832,7 тис. грн, або 10 відсотків до очікуваних надходжень.
Прогнозний показник плати за землю на 2026 рік становить 25 090 тис.грн, порівняно із очікуваним показником на 2025 рік, збільшується на 1 040 тис. грн, або на 4 відсотки. Розрахунок прогнозної суми проведено за підсумками фактичних надходжень за попередні роки та за ставками, визначеними рішеннями міської ради від 23.05.2024 №34/30 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку», та від 09.07.2021 року №8/15 «Про встановлення ставок орендної плати за користування земельними ділянками». Базовими даними для розрахунку є нарахування податку у 2025 році з урахуванням ризиків неплатежів ПАТ «Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів» та КЕВ м.Володимир, які є найбільшими боржниками до бюджету громади.
Прогнозні надходження транспортного податку на 2026 рік здійснено на основі розрахунків ДПС в сумі 25 тис. грн
У 2026 році планується отримати 236,1 тис. грн туристичного збору. Ставка збору за кожну добу проживання (ночівлі) становить 0,5 відсотка мінімальної заробітної плати. При розрахунку поступлень враховано очікуване надходження у 2025 році та ріст мінімальної заробітної плати у 2026 році станом на 01 січня на 8,1 відсоток.
Єдиний податок планується в сумі 53 621,2 тис. грн, з ростом до очікуваних поступлень 3 960,9 тис. грн, або 8%. Розрахунок проведено з урахуванням положень Податкового кодексу України, фактичних надходжень, кількості платників, за ставками, встановленими рішенням міської ради та з урахуванням росту мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2026 року.
Відповідно до розрахунків платників, з урахуванням збереження нормативу відрахування надходження частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, які належать до спільної власності територіальних громад прогнозуються у сумі 55,2 тис. грн Платниками цього податку у місті є КП «Речовий ринок», КП «Володимирмістопроєкт», КП «ІРЦ».
Надходження адміністративних штрафів планується на рівні очікуваних поступлень поточного року в сумі 547,7 тис. грн
Прогноз плати за надання адміністративних послуг здійснено на основі очікуваних надходжень поточного року з урахуванням розрахунків ЦНАП в сумі 3 925,0 тис. грн, з яких 2 800 тис. грн планується отримати за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Прогноз надходжень від орендної плати за користування майном, що у комунальній власності базується на розрахунках, наданих управлінням містобудування, архітектури та комунальних ресурсів та становить 1 412,9 тис. грн, порівняно із очікуваним показником на 2025 збільшується на 121,2 тис. грн, або на 9 відсотків.
По Державному миту у 2026 році прогнозуються надходження на рівні очікуваних у 2025 році в сумі 51,9 тис. грн
Інші надходження до бюджету міської територіальної громади прогнозуються в сумі 534,7 тис. грн із зменшенням до очікуваних поступлень 2025 року на 363,9 тис. грн у зв"язку з надходженням у 2025 році платежів по актах ревізій, перевірок та інших платежів, які не носять постійного характеру. Формування цих доходів у 2026 році відбудеться за рахунок плати за користування місцем розташування рекламних засобів, орендної плати під тимчасовими торговельними об’єктами, та інших платежів, які не включено до доходів бюджету.
До спеціального фонду бюджету міської територіальної громади планується отримати 11 928,0 тис. грн
Основним джерелом формування спеціального фонду місцевого бюджету є власні надходження бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету питома вага, яких у загальному обсязі надходжень спеціального фонду складає 54 відсотки. Їх обсяг на 2026 рік розраховано в сумі 6 444,5 тис. грн на основі бюджетних запитів головних розпорядників коштів бюджету.
Крім того до спеціального фонду планується отримати 5 100 тис. грн коштів, які формують бюджет розвитку бюджету громади, в тому числі від відчуження майна комунальної власності планується отримати 100 тис. грн та від надходжень від продажу земельних ділянок – 5 000 тис. грн Планування цих надходжень проведено відповідно до розрахунків проведених управлінням містобудування, архітектури та комунальних ресурсів міськвиконкому. Питома вага цих надходжень становить 42,8%.
Обсяг цільового фонду міської ради на 2026 рік визначено на основі бюджетного запиту у сумі 203,5 тис. грн, або 1,7 % до загальної суми надходжень спеціального фонду.
Також планується отримати екологічного податку в сумі 174 тис. грн, питома вага якого у надходженнях спеціального фонду становитиме 1,5%. Справляння екологічного податку здійснюється відповідно до розділу VIII Податкового кодексу України. Цей податок включений до складу загальнодержавних податків і зборів, та згідно з пп. 14.1.57 Податкового кодексу України екологічний податок визначено як платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів.
Витрати бюджету Володимирської міської територіальної громади
Проєкт бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік за витратами складено з урахуванням вимог програмно-цільового бюджетування на підставі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів.
Витрати місцевого бюджету на 2026 рік плануються в загальній сумі 427 857,2 тис. грн, з них на видатки загального фонду – 410 324,2 тис. грн, видатки спеціального фонду – 17 533,0 тис. грн
При розрахунку прогнозних видатків на 2026 рік враховано умови ст.77 Бюджетного Кодексу України, а саме необхідність врахування у першочерговому порядку видатків на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. При формуванні проекту бюджету на 2026 рік видатки на оплату енергоносіїв і комунальних послуг розраховані виходячи з прогнозних лімітів споживання у натуральних показниках на 2026 рік та з урахуванням діючих на момент формування бюджету цін і тарифів.
При розрахунку витрат на заробітну плату працівників бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів місцевого бюджету, враховано розмір мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2026 році –8 647 гривень та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2026 року – 3 470 гривень.
Витрати на поточне утримання установ та видатки розвитку на 2026 рік передбачені виходячи з обмежених фінансових ресурсів бюджету та з врахуванням потреби забезпечення належного рівня роботи бюджетних закладів та здійснення ними відповідних суспільних функцій на мінімально необхідному рівні.
В процесі формування Проекту бюджету враховані гендерні та кліматичні аспекти.
Аналіз пропонованих обсягів видатків на 2026 рік за бюджетною класифікацією у порівнянні з попереднім та поточними роками наводиться у додатку.
Виконавчий комітет міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – виконавчому комітету міської ради передбачаються видатки загальним обсягом 44 098,1 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 43 884,7 тис. грн, спеціальному фонду – 213,4 тис. грн, з них:
- За бюджетною програмою «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» плануються видатки обсягом 26 253,0 тис. грн, з них за рахунок:
- спеціального фонду 9,9 тис. грн, видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ.
- За бюджетною програмою «Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту» плануються видатки по загальному фонду обсягом 55,9 тис. грн
- За бюджетною програмою «Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» плануються видатки по загальному фонду обсягом 2 082,6 тис. грн На оплату праці плануються видатки в сумі 1 486,9 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 119,1 тис. грн, які відповідають потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Реалізація програм в галузі сільського господарства» плануються видатки по загальному фонду обсягом 20,0 тис. грн на виконання місцевої програми розвитку агропромислового комплексу Володимирської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Сприяння розвитку малого та середнього підприємництва» плануються видатки по загальному фонду обсягом 823,2 тис. грн на виконання місцевої програми підтримки підприємництва у Володимир – Волинській міській територіальній громаді, в тому числі 810,0 тис. грн на утримання ФПП «Бізнес-центр» та 13,2 тис. грн для проведення видатків на висвітлення регуляторних актів в пресі.
- За бюджетною програмою «Реалізацію програм і заходів в галузі туризму та курортів» плануються видатки по загальному фонду обсягом 1 032,9 тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку туризму у Володимирській міській територіальній громаді.
- За бюджетною програмою «Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування» передбачено видатки по загальному фонду обсягом 60,8 тис. грн на оплату членських внесків до Асоціацій міст України.
- За бюджетною програмою «Виконання заходів за рахунок цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади і фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування» по спеціальному фонду передбачено 203,5 тис. грн на видатки відповідно до затвердженого порядку використання коштів.
- За бюджетною програмою «Реалізація програм і заходів в галузі зовнішньоекономічної діяльності» плануються видатки по загальному фонду обсягом 305,0 тис. грн на виконання місцевої програми розвитку міжнародного співробітництва Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Муніципальні формування з охорони громадського порядку» передбачено видатки по загальному фонду обсягом 3 161,2 тис. грн на утримання муніципальної варти міської ради. На оплату праці передбачено 2 205,1 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 106,5 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Заходи та роботи з територіальної оборони» передбачено видатки по загальному фонду обсягом 10 100,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми матеріально – технічного забезпечення військових частин (установ) та підрозділів правоохоронних органів, Володимирського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізаційної підготовки і мобілізації в громаді.
Управління соціальної політики виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню соціальної політики виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки у загальному обсязі 95 556,7 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 90 717,1 тис. грн, спеціальному фонду – 4 839,6 тис. грн, з них:
• За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» плануються видатки по загальному фонду обсягом 9 937,5 тис. грн На оплату праці 7 597,1 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 443,5 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Інша діяльність у сфері державного управління» плануються видатки по загальному фонду обсягом 0,1 тис. грн на реалізацію місцевої програми забезпечення виконання рішень суду та виконавчих документів.
- За бюджетною програмою «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» плануються видатки по загальному фонду обсягом 23 408,5 тис. грн на реалізацію місцевої програми підтримки та розвитку комунального підприємства «Володимирське територіальне медичне об’єднання» Володимирської міської ради, в тому числі на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 23 152,9 тис. грн
- За бюджетною програмою «Стоматологічна допомога населенню» плануються видатки по загальному фонду обсягом 604,6 тис. грн на реалізацію місцевої програми підтримки та розвитку комунального підприємства «Володимирська стоматологічна поліклініка» Володимирської міської ради, в тому числі на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 441,7 тис. грн, медикаменти для надання послуг військовослужбовцям 158,4 тис. грн
- За бюджетною програмою «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» плануються видатки по загальному фонду обсягом 3 813,2 тис. грн на реалізацію місцевої програми підтримки та розвитку комунального підприємства «Володимирський центр первинної медичної допомоги» Володимирської міської ради, в тому числі на оплату праці з нарахуваннями 547,2 тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв 1 568,3 тис. грн, придбання спеціального харчування для дітей хворих на фенілкетонурію та виробів медичного призначення 1 411,5 тис. грн
- За бюджетною програмою «Надання інших пільг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства» плануються видатки по загальному фонду обсягом 717,5 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку» плануються видатки по загальному фонду обсягом 26,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» плануються видатки обсягом по загальному фонду 7 800,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті» плануються видатки по загальному фонду обсягом 76,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» плануються видатки по загальному фонду обсягом 105,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» плануються видатки по загальному фонду обсягом 122,4 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю» плануються видатки для територіального центру соціального обслуговування загальним обсягом 16 171,4 тис. грн, в тому числі з загального фонду 15 381,8 тис. грн та з спеціального фонду 789,6 тис. грн (за рахунок власних надходжень бюджетних установ). На оплату праці плануються видатки в сумі 11 063,3 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 592,6 тис. грн, які відповідають потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» плануються видатки по загальному фонду обсягом 400,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» плануються видатки по загальному фонду обсягом 2 500,0 тис. грн
- За бюджетною програмою «Надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість» плануються видатки по загальному фонду обсягом 200,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» плануються видатки по загальному фонду обсягом 25 624,5 тис. грн на реалізацію місцевої програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади.
Охорона здоров’я
- За бюджетною програмою «Підготовка та реалізація публічних інвестиційних проектів / програм публічних інвестицій за рахунок коштів місцевого бюджету в галузі охорони здоров’я» плануються видатки по спеціальному фонду обсягом 4 050,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми підтримки та розвитку комунального підприємства «Володимирське територіальне медичне об’єднання» Володимирської міської ради для реалізації проєктів:
- «Енергоефективна реконструкція Володимирського територіального медичного об’єднання» на суму 1 000,0 тис. грн Крім того, для фінансування проекту планується залучити грант від Північної екологічної фінансової корпорації (NEFKO), на даний час ведуться процедури узгодження для підписання угоди.
Управління з гуманітарних питань виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню з гуманітарних питань виконавчого комітету міської ради передбачені видатки у загальному обсязі 212 933,1 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 202 788,0 тис. грн, спеціальному фонду – 10 145,1 тис. грн, з них:
- За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» плануються видатки по загальному фонду обсягом 3 823,1 тис. грн. На оплату праці передбачено 3 823,1 тис. грн. Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства.
- За бюджетною програмою «Надання дошкільної освіти» передбачені видатки в обсязі 76 382,2 тис. грн, в тому числі за рахунок загального фонду 73 708,2 тис. грн, за рахунок спеціального фонду 2 674,0 тис. грн - власні надходження бюджетних установ. На оплату праці плануються видатки в сумі 46 185,5 тис. грн. Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 8 006,2 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків. Видатки на харчування дітей плануються в сумі 6 984,4 тис. грн.
- За бюджетною програмою «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» передбачені видатки в обсязі 50 273,1 тис. грн, в тому числі за рахунок загального фонду 49 605,3 тис. грн, за рахунок спеціального фонду 667,8 тис. грн - власні надходження бюджетних установ. На оплату праці плануються видатки в сумі 19 998,2 тис. грн Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 12 218,2 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків. Видатки на харчування учнів плануються в сумі 8 952,5 тис. грн.
- За бюджетною програмою «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» передбачені видатки в обсязі 12 300,6 тис. грн, в тому числі за рахунок загального фонду 11 789,1 тис. грн, за рахунок спеціального фонду 511,5 тис. грн - власні надходження бюджетних установ. На оплату праці плануються видатки в сумі 8 732,5 тис. грн Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 854,0 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами» передбачені видатки в загальному обсязі 19 082,4 тис. грн, в тому числі за рахунок загального фонду 18 292,2 тис. грн, за рахунок спеціального фонду 790,2 тис. грн - власні надходження бюджетних установ. На оплату праці плануються видатки в сумі 14 179,9 тис. грн Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 730,7 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти» передбачені видатки на утримання міжшкільного ресурсного центру та централізованої бухгалтерії в загальному обсязі 7 749,5 тис. грн, в тому числі за рахунок загального фонду 7 737,8 тис. грн, спеціального фонду 11,7 тис. грн - власні надходження бюджетних установ. На оплату праці плануються видатки в сумі 4 999,3 тис. грн Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 980,6 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Інші програми та заходи у сфері освіти» передбачені видатки по загальному фонду в обсязі 2 487,9 тис. грн, на реалізацію місцевої програми розвитку освіти міської територіальної громади.
- За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету» передбачені видатки за рахунок загального фонду в обсязі 1 409,6 тис. грн На оплату праці плануються видатки в сумі 871,1 тис. грн Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 221,9 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників» передбачені видатки за рахунок загального фонду в обсязі 2 385,5 тис. грн. На оплату праці плануються видатки в сумі 1 853,6 тис. грн. Видатки на комунальні послуги та енергоносії плануються в сумі 101,1 тис. грн, які відповідають потребі відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Забезпечення молодіжними центрами соціального становлення та розвитку молоді та інші заходи у сфері молодіжної політики» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 654,6 тис. грн.
- За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності бібліотек» передбачені видатки за рахунок загального фонду в обсязі 3 974,5 тис. грн Видатки на оплату праці становлять 2 668,0 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в сумі 547,4 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів» передбачені видатки у загальній сумі 6 987,0 тис. грн, з них по загальному фонду в обсязі 6 912,3 тис. грн, по спеціальному фонду в обсязі 74,7 тис. грн- власні надходження бюджетних установ. Видатки на оплату праці становлять 4 062,5 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв плануються в сумі 1 531,8 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» передбачені видатки по загальному фонду в сумі 424,0 тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку культури та мистецтва Володимирської міської територіальної громади.
● За бюджетною програмою «Проведення навчально - тренувальних зборів і змагань з олімпійський видів спорту» передбачені видатки по загальному фонду у сумі 385,6 тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку молодіжної політики та спорту у міській територіальній громаді.
● За бюджетною програмою «Розвиток здібностей у дітей та молоді з фізичної культури та спорту комунальними дитячо-юнацькими спортивними школами» передбачені видатки по загальному фонду у сумі 8 309,7 тис. грн Видатки на оплату праці становлять 5 703,2 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв враховані в сумі 360,8 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності місцевих центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та проведення фізкультурно – масових заходів серед населення регіону» плануються видатки у загальній сумі 8 306,5 тис. грн, в тому числі по загальному фонду в обсязі 7 391,2 тис. грн, спеціальному фонду в обсязі 915,3 тис. грн- власні надходження бюджетних установ Видатки на оплату праці становлять 3 602,6 тис. грн Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв враховані в сумі 2 603,5 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
● За бюджетною програмою «Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні» передбачаються видатки в сумі 1 232,1тис. грн на реалізацію місцевої програми розвитку молодіжної політики та спорту у міській територіальній громаді.
Публічні інвестиційні проєкти в галузі (секторі) для публічного інвестування:
Освіта та наука
● За бюджетною програмою «Підготовка та реалізація публічних інвестиційних проектів / програм публічних інвестицій за рахунок коштів місцевого бюджету в галузі освіти» передбачені видатки по спеціальному фонду в сумі 3 000,0 тис. грн на реалізацію публічного інвестиційного проєкту – «Нове будівництво навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського Володимирської міської ради по вулиці 20-го Липня,21 у місті Володимирі Волинської області»
Культура та інформація
● За бюджетною програмою «Підготовка та реалізація публічних інвестиційних проектів / програм публічних інвестицій за рахунок коштів місцевого бюджету в галузі культури і мистецтва» передбачені видатки по спеціальному фонду в сумі 1 500,0 тис. грн на реалізацію публічного інвестиційного проєкту - «Реставрація фасадів житлового будинку (історичний музей) 1912р.-пам'ятки архітектури і містобудування місцевого значення, охоронний №21 ВЛ по вул. І. Франка,6 у м. Володимир» відповідно до місцевої програми розвитку культури та мистецтва міської територіальної громади.
Управління інфраструктури виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню інфраструктури виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки загальним обсягом 47 958,2 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 46 278,2 тис. грн, спеціальному фонду – 1 680,0 тис. грн з них:
- За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» плануються видатки по загальному фонду обсягом 4 738,5 тис. грн На оплату праці передбачено 3 631,0 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 121,4 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Організація благоустрою населених пунктів» плануються видатки по загальному фонду обсягом 37 952,1 тис. грн, з них на виконання:
- місцевої програми безпеки дорожнього руху та безпеки громадян у Володимирській міській територіальній громаді по загальному фонду – 3 408,3 тис. грн;
- місцевої програми регулювання чисельності безпритульних тварин по загальному фонду – 370,7 тис. грн
- За бюджетною програмою «Інша діяльність у сфері житлово-комунального господарства» плануються видатки на виконання цільової програми «Тепла оселя» відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими об'єднаннями співвласниками багатоквартирних будинків, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» державної установи «Фонд енергоефективності» по загальному фонду в сумі 1 035,0 тис. грн
- За бюджетною програмою «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» плануються видатки на виконання місцевої програми безпеки дорожнього руху та безпеки громадян у Володимирській міській територіальній громаді по загальному фонду в сумі 2 511,5 тис. грн
- За бюджетною програмою «Інші заходи громадського порядку та безпеки» плануються видатки на виконання місцевої програми благоустрою Володимирської міської територіальної громади по загальному фонду в сумі 41,1 тис. грн
- За бюджетною програмою «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів» плануються видатки на виконання місцевої комплексної програми охорони навколишнього природного середовища, зелених насаджень, їх збереження і поновлення у Володимирській міській територіальній громаді по спеціальному фонду в сумі 180,0 тис. грн на розроблення проекту утримання та реконструкції території парку садово-паркового мистецтва місцевого значення "Слов'янський" м. Володимир.
Муніципальна інфраструктура та послуги
- За бюджетною програмою «Підготовка та реалізація публічних інвестиційних проєктів/програм публічних інвестицій за рахунок коштів місцевого бюджету в галузі житлово-комунального господарства» передбачені видатки по спеціальному фонду (бюджет розвитку) в сумі 1 500,0 тис. грн, з них на виконання:
- місцевої програми безбар'єрності Володимирської міської територіальної громади в сумі 1 000,0 тис. грн для реалізації проєкту - «Капітальний ремонт тротуару вулиці Ковельська на ділянці від ж/б №71 до перехрестя вулиць Ковельська-Академіка Глушкова у м. Володимир, Волинська область» (створення безбар'єрного маршруту).
Управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню містобудування, архітектури та комунальних ресурсів виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки загальним обсягом 4 848,5 тис. грн, в тому числі по загальному фонду – 4 193,5 тис. грн, спеціальному фонду (бюджет розвитку) – 655,0 тис. грн з них:
- За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» плануються видатки по загальному фонду обсягом 4 118,0 тис. грн На оплату праці передбачено 3 191,6 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 106,1 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
- За бюджетною програмою «Здійснення заходів із землеустрою» плануються видатки на виконання місцевої програми розроблення містобудівної та землевпорядної документації Володимирської міської територіальної громади по загальному фонду – 25,5 тис. грн
- За бюджетною програмою «Розроблення схем планування та забудови територій (містобудівної документації)» плануються видатки на виконання місцевої програми розроблення містобудівної та землевпорядної документації Володимирської міської територіальної громади загальним обсягом 550,0 тис. грн, в тому числі по загальному фонду - 50,0 тис. грн, по спеціальному фонду (бюджет розвитку) - 500,0 тис. грн
- За бюджетною програмою «Проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи права на неї» плануються видатки по спеціальному фонду (бюджет розвитку) в сумі 50,0 тис. грн
- За бюджетною програмою «Підготовка земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них комунальної власності для продажу на земельних торгах та проведення таких торгів» плануються видатки на виконання місцевої програми розроблення містобудівної та землевпорядної документації Володимирської міської територіальної громади по спеціальному фонду (бюджет розвитку) в сумі 105,0 тис. грн
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки по загальному фонду за бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» в сумі 8 331,8 тис. грн Видатки на оплату праці становлять 6 252,1 тис. грн. Розрахунки на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 349,4 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
Публічні інвестиційні проєкти
Відповідно до Закону України № 4225-IX від 16.01.2025 року “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень“ в бюджеті міської територіальної громади на 2026 рік плануються видатки в сумі 10 050,0 тис. грн на підготовку і реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій передбачених середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій по Володимир- Волинській територіальній громаді на 2026-2028 роки за №262 від 26.08.2025 року, Стратегією розвитку Володимир-Волинської міської територіальної громади до 2027 року (з перспективою дії до 2034 року), проєкт якої розробляється.
З метою досягнення стратегічних цілей та забезпечення реалізації завдань спрямованих на відновлення інфраструктури, стимулювання соціально-економічного розвитку та покращення якості життя громадян визначено 8 ключових секторів(галузей) для публічного інвестування на 2026-2028 роки.
Обсяги публічних інвестицій, які включені до проєкту бюджету міської територіальної громади на 2026 рік по 4-х секторах:
- по сектору(галузь) Охорона здоров’я – 4050,0 тис. грн;
- по сектору(галузь) Освіта і наука – 3000,0 тис. грн;
- по сектору(галузь) Культура та інформація – 1500,0 тис. грн;
- по сектору(галузь) Муніципальна інфраструктура та послуги становить 1500,0 тис. гривень.
Управління бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради
На 2026 рік головному розпоряднику коштів – управлінню бюджету та фінансів виконавчого комітету міської ради передбачаються видатки по загальному фонду за бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об`єднаних територіальних громадах» обсягом 5 541,7 тис. грн На оплату праці передбачено 3 992,8 тис. грн Розрахунки видатків на оплату праці відповідають вимогам чинного законодавства. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг передбачено 455,7 тис. грн, що відповідає потребі на рік відповідно до наданих розрахунків.
Загальномісцеві витрати
ТКПКВК 8700 « Резервний фонд»
У місцевому бюджеті передбачається на 2026 рік резервний фонд для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру в сумі 7 171,2 тис. грн
ТКПКВК 9000 «Міжбюджетні трансферти»
По ТПКВК 9770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» на 2026 рік планується надання субвенцій іншим місцевим бюджетам :
- бюджету Зимнівської сільської територіальної громади в сумі 1 300,0 тис. грн для утримання у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання КНП "Центру надання соціальних послуг Володимирського району" одиноких непрацездатних громадян Володимир-Волинської міської територіальної громади;
- Волинському обласному бюджету в сумі 118,0 тис. грн для Державного історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир" на забезпечення охорони та встановлення охоронної сигналізації на пам'ятці національного значення - комплексу Успенського собору у м. Володимир (вул. Соборна, 25, Соборна, 27).
01 грудня 2025 року відбулись громадські слухання по обговоренню проєкту бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік.
02 грудня 2025 року проєкт бюджету Володимирської міської територіальної громади на 2026 рік розглянуто на засіданні виконавчого комітету міської ради та схвалено рішенням №424.
Начальник управління бюджету та фінансів
виконавчого комітету міської ради Раїса ГАРКОТ

