

УКРАЇНА
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
____________ № __________
м. Володимир – Волинський
Про внесення змін до рішення міської ради
від 08.04.2016р. №7/29 «Про затвердження
в новій редакції регламенту
Володимир - Волинської міської ради
сьомого скликання»
Керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення міської ради від 08.04.2016р. №7/29 «Про затвердження в новій редакції регламенту Володимир –Волинської міської ради сьомого скликання», а саме :
1.1.Замінити по тексту Регламенту формулювання «голова ради» на «міський голова»;
1.2. виключити по тексту ч. 2, 3, 4, 5 ст. 4;
1.3. викласти у наступній редакції ч.3 ст. 10 «Про зміни в складі депутатської фракції (групи), головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, що підписується головою депутатської фракції (групи) та новими членами фракції (групи)»;
1.4. доповнити ч.6 ст. 10 «Депутат, який не входить до складу жодної депутатської фракції, є позафракційним»;
1.5. виключити по тексту ч.2 ст.11;
1.6. ст.14 Регламенту викласти в новій редакції «ст. 14 Погоджувальне засідання ради.
1. Погоджувальне засідання ради проводиться для попереднього розгляду порядку денного сесії, пленарних засідань, підготовки організаційних питань роботи ради, обговорює кандидатів на зняття з посади та обрання на посади голів постійних комісій, розглядає питання про вжиття заходів щодо забезпечення присутності депутатів на пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій ради та розглядає інші пропозиції з питань організації роботи ради.
2. Погоджувальні засідання ради відбуваються за потребою, скликаються головою, а у разі його відсутності – секретарем ради або на підставі письмового звернення голів не менш як двох депутатських фракцій (груп). У погоджувальному засіданні ради з правом ухвального голосу беруть участь міський голова та секретар ради, депутати міської ради. Погоджувальне засідання ради проходить у формі засідань і є правомочним за умови присутності більше половини депутатів від загального складу ради.
3. Головує на погоджувальному засіданні ради міський голова, а у разі його відсутності – секретар ради. У випадку відсутності міського голови та секретаря ради, головує на засіданні обраний на погоджувальному засіданні ради її член. Рішення приймаються більшістю голосів від загального складу.
4. Робота погоджувального засідання ради здійснюється гласно, засідання є відкритими.
5. На погоджувальному засіданні ради ведеться протокол засідання ради. Протокол веде секретар засідання, який визначається з працівників відділу організаційно-аналітичної роботи. Протокол підписує секретар і головуючий. До протоколу засідання погоджувальної ради додаються не виголошені заяви учасників засідання, подані до погоджувальної ради у письмовій формі;
1.7. викласти у наступній редакції ст. 23 «Стаття 23. Порядок денний сесії ради
1. Порядок денний сесії ради формує організаційно – аналітичний відділ на підставі протоколу погоджувального засідання ради та відповідно до:
1.1. затвердженого радою плану роботи ради;
1.2. пропозицій секретаря ради;
1.3. пропозицій депутатських фракцій, постійних комісій, депутатів;
1.4. пропозицій виконавчого комітету;
1.5. пропозицій, внесених у порядку місцевих ініціатив, громадських слухань, петицій.
2. Питання щодо заслуховування інформації про роботу виконавчих органів ради, виконання бюджету та рух коштів у позабюджетних фондах , про роботу комунальних підприємств та рух коштів на їх рахунках вноситься до порядку денного за рішенням ради.
3. Питання про роботу постійних або тимчасових контрольних комісій та про виконання рішень і доручень ради вноситься до порядку денного за рішенням ради.
4. Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією, підготовленим згідно з вимогами цього регламенту. Проекти рішень проходять попереднє обговорення громадськістю, депутатами, постійними комісіями, іншими зацікавленими сторонами на сайті ради;
1.8.викласти у наступній редакції ч.7 ст. 25 «Візи проставляються на зворотній стороні першого примірника останнього аркуша проекту рішення і розміщуються таким чином: ліворуч - назва посади, праворуч - підпис і розшифрування підпису, знизу під розшифруванням підпису - дата візування. У проектах рішень, що підготовлені і вносяться міським головою, виконавчим комітетом, постійною комісією, на лицевій стороні в нижньому лівому кутку проставляються прізвище та службовий телефон виконавця проекту рішення»;
1.8.1. викласти у наступній редакції друге речення ч. 10 ст. 25 «Не пізніше трьох робочих днів до пленарного засідання організаційно – аналітичний відділ передає депутату робочу теку пленарного засідання, яка повинна містити порядок денний та проекти рішень»;
1.8.2. доповнити п.12.4 ст.25 словами «примітки, результати розгляду»;
1.8.3. виключити по тексту останній абзац ст. 25;
1.9. викласти в такій редакції ч.2 ст.26 на «Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення кінцевої редакції покладається на авторів проекту і можуть бути додатково розглянуті на засіданні профільної постійної комісії ради»;
1.9.1.виключити по тексту ч. 3,4 ст. 26;
1.10. виключити по тексту ч. 4 ст. 27;
1.11. виключити по тексту ч. 1.2 ст. 29 слова «та наявність письмових пропозицій та поправок»;
1.11.1. викласти у наступній редакції ч. 1.12 ст. 29 «здійснює інші повноваження, що відповідають Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
1.12. викласти у наступній редакції ч. 1 ст. 30 «Проект порядку денного пленарного засідання оголошується головуючим на початку та приймається за основу більшістю депутатів від загального складу ради. Пропозиції про зміни та доповнення до проекту порядку денного (виключення окремих питань, що не потребують інформування громади, зміна черговості розгляду вже включених питань тощо) ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження. Рішення по пропозиціях про зміни або доповнення в порядку денному ухвалюється більшістю депутатів від загального складу ради. Виключення питань з порядку денного можливе за процедурним рішенням міської ради, за погодженням автора проекту рішення»;
1.13. викласти у наступній редакції ч. 4 ст. 31 «Порядок розгляду депутатського запиту встановлюється чинним законодавством України. Даним рішенням про затвердження Регламенту Ради Рада встановлює загальний строк розгляду депутатських запитів – 20 календарних днів із моменту одержання запиту особою (особами), яким він адресований. При підтриманні депутатського запиту Рада може встановити менший або більший строк його розгляду. При відсутності в рішенні ради про підтримання депутатського запиту вказівки на строк розгляду, вважається, що радою встановлено загальний строк розгляду депутатських запитів. Якщо запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити раді та депутатові місцевої ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту.»;
1.14. викласти у наступній редакції ч. 2 ст. 32 «Запис на виступ і для запитань проводиться шляхом електронної реєстрації, або підняттям руки бажаючих до виступу у разі несправностей електронної системи поіменного голосування»;
1.15. викласти у наступній редакції ст. 37 «Стаття 37. Види та способи голосування
1.Рішення Ради приймаються відкритим або таємним голосуванням у порядку, визначеному цим Регламентом.
2. Відкрите голосування здійснюється шляхом поіменного голосування. Поіменне голосування може здійснюватись за допомогою електронної системи голосування, або шляхом оголошення позиції депутата (в ході голосування лічильна комісія оголошує в алфавітному порядку прізвища депутатів. Депутат прізвище, якого оголошено встає і заявляє про свою позицію «за», «проти», «утримався» чи «не голосую»)»;
1.16. викласти в наступній редакції ч. 10 ст. 39 «п.10 Депутат особисто здійснює своє право на голосування. Голосування може проводитись за допомогою системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування, у тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного депутата чи без такого (в закритому режимі), або бюлетенями при проведенні таємного голосування. У випадках неможливості використання системи електронного голосування поіменне голосування може здійснюватися шляхом оголошення позиції депутата (в ході голосування лічильна комісія оголошує в алфавітному порядку прізвища депутатів, депутат, прізвище якого оголошено, заявляє про свою позицію «за», «проти», «утримався», «не голосував»). Лічильна комісія засвідчує результати голосування, вказує відсутніх на засіданні депутатів та депутатів, що не брали участі в голосуванні, про що відображає у протоколі результатів поіменного голосування, скріплюючи його своїми підписами, доповідає результати голосування головуючому на засіданні, який оголошує результати голосування. При заяві депутата, що його голос не був врахований електронною системою голосування, або врахований неправильно, можливе переголосування, за згодою більшості депутатів від складу ради, але не більше двох разів по одному питанню. Проведення переголосування, як і його причина, відображаються в протоколі»;
1.17. виключити по тексту ч.16 ст. 39;
1.18. виключити по тексту останнє речення ч. 5 ст. 40;
1.19. змінити по тексту у ч. 2 ст. 41 слово «органу» на «виконавчому органу»;
1.20. викласти в наступній редакції ст. 42 «З метою впорядкування та підвищення ефективності ухвалення рішень про бюджет радою приймається Бюджетний регламент - окремий порядок розробки, підготовки, розгляду та ухвалення проектів рішень щодо бюджету, внесення до нього змін, а також ухвалення пов’язаних із бюджетним процесом рішень»;
1.21. викласти в наступній редакції ст. 43 «Стаття 43. Рішення ради з процедурних питань
- Рада може прийняти рішення з процедурних питань (надалі - процедурне рішення), зазначених у цьому регламенті, без підготовки у постійних комісіях та включення до порядку денного і таке, що не потребує окремого документального оформлення;
- Процедурне рішення приймається відразу після обговорення і заноситься до протоколу пленарного засідання ради;
- Процедурними, зокрема, вважаються рішення щодо:
3.2. Про повторне голосування та переголосування;
3.3. Про передачу питання на розгляд відповідної комісії ради;
3.4. Про відмову в поставленні на голосування пропозиції (поправки);
3.5. Про визначення способу проведення голосування;
3.6. Про утворення редакційної комісії, затвердження їх складу та ухвалених ними рішень;
3.7. Про перерву у засіданні, продовження роботи під час встановленої регламентом перерви, перенесення чи закриття засідання;
3.8. Про проведення додаткової реєстрації (перереєстрації) і спосіб перереєстрації;
3.9. Про надання додаткового часу для виступу;
3.10. Про зміну черговості виступів;
3.11. Про надання слова запрошеним на засідання та встановлення тривалості їх виступів;
3.12. Про форму бюлетеня для таємного голосування;
3.13. Про взяття інформації лічильної комісії до відома;
3.14. Про обговорення відповіді на депутатський запит;
3.15. Про застосування заходів впливу за порушення вимог регламенту та порушення правил поведінки на пленарному засіданні ради, її органів.
- При виникненні сумніву чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, Радою про це приймається процедурне рішення.
5. Процедурне рішення приймається, як правило, більшістю присутніх на засіданні Ради депутатів. Рішення вказані в п. 3.8., 3.11. цієї статті Регламенту ухвалюються 1/3 присутніх на засіданні Ради депутатів, рішення вказані в п. 3.14. цієї статті Регламенту ухвалюються ¼ присутніх на засіданні Ради депутатів.»;
1.22. викласти в наступній редакції ст. 44 «Стаття 44. Набрання чинності рішень ради. Оприлюднення рішень ради та результатів голосування.
1. Рішення ради нормативно-правового характеру та інші акти набирають чинності з дня їх прийняття та оприлюднення на сайті, якщо радою не встановлено інший більш пізніший строк введення цих рішень у дію. Усі, без виключення, рішення ради опубліковуються на офіційному сайті ради або в інший визначений у рішенні спосіб не пізніше як у 5-денний термін після їх прийняття;
2. Перелік прийнятих радою рішень із зазначенням повної назви та електронного посилання на офіційний сайт ради та можуть друкуватися в печатних ЗМІ. Також друкуються рішення ради, у випадку, якщо таке друкування визначено самим рішенням ради.
3. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб - сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.
4. Контроль за оприлюдненням рішень ради здійснює секретар ради.»;
1.23. викласти в наступній редакції ст. 46 «Регуляторна діяльність здійснюється відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
1.24. викласти в наступній редакції ст. 47 «Про порядок розгляду електронних петицій
1. Розгляд електронних петицій до Володимир – Волинської міської ради відбувається у відповідності до Порядку, затвердженого рішенням міської ради «Про затвердження Порядку подання та розгляду електронних петицій до Володимир-Волинської міської ради».
2. Вважати таким, що втратило чинність рішення Володимир-Волинської міської ради «Про регламент Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання» від 01.12.2015р. №2/15.
3. Відділу організаційно – аналітичної роботи внести зміни в Регламент Володимир-Волинської міської ради.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Володимир-Волинської міської ради з питань законності і правопорядку, депутатської діяльності, регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян.
Міський голова П.Д. Саганюк
Грищук 35708

