ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

X

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

2

Дата реєстрації:

15.03.2021

Проголосовано:

01.10.2021 15:12:46

Автор:

Медведєва Г.М

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  24
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  1
 • Не голосували
  3
 • Відсутні
  7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 2ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

____________ № _________

м.Володимир-Волинський             

 

Про затвердження Кодексу етики

депутатів Володимир-Волинської міської ради

 

З метою зміцнення довіри громадян до міської влади, забезпечення ефективної депутатської діяльності та уніфікації вимог до депутатів Володимир-Волинської міської ради, відповідно до ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 37 Закону України «Про запобігання корупції, враховуючи рекомендації постійних комісій ради, керуючись ст. 25 Закону Україна «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Кодекс етики депутатів Володимир-Волинської міської ради (далі – Кодекс), що додається.

2.  Оприлюднити дане  рішення Відділом зв’язків з громадськістю та  засобів масової інформації,  в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Володимир-Волинської міської ради.

3. Організаційно-виконавчому відділу виконавчого комітету міської ради (Лазар Н.П.) підготувати проект рішення щодо внесення змін до Регламенту Володимир-Волинської міської ради восьмого скликання, затвердженого рішенням міської ради №1/10 від 09.12.20 зі змінами, з урахуванням норм Кодексу етики депутатів Володимир-Волинської міської ради.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, захисту прав людини, законності, правопорядку та протидії корупції.

 

 

 

Міський  голова                                                                         Ігор ПАЛЬОНКА

Ганна Медведєва 0935612645

Пояснювальна записка до проєкту рішення

«Про затвердження Кодексу етики депутатів

Володимир-Волинської міської ради»

 

Необхідність прийняття рішення продиктована тим, що сучасне Українське суспільство обґрунтовано підвищує стандарти діяльності для народних обранців. Етичні норми, процедури діяльності на рівні представництва громад є важливими, особливо в умовах децентралізації, що сприяє зростанню ролі органів місцевого самоврядування у житті громади. А етична поведінка депутатів – необхідний чинник справжньої демократизації політичного життя країни.

Особливість статусу суб’єктів етичної поведінки полягає в тому, що вони є виключною групою членів громади, які не тільки зобов’язані виконувати приписи нормативних актів місцевого рівня, але і напряму впливають на прийняття та зміст таких актів. Наведена обставина вже самим фактом свого існування збільшує ризики зловживання повноваженнями та, як наслідок, покладає підвищену морально-етичну відповідальність на зазначених осіб.

Тож у сфері депутатської діяльності Кодекс, як один із факторів, що має попередити використання депутатських повноважень з корисливими цілями. Також він має запобігати конфлікту інтересів, корупції, присвоєнню та використанню державних/суспільних коштів в особистих цілях, зраді національних та суспільних інтересів.

Розповсюдження тексту Кодексу серед громадськості значно підвищує обізнаність про стандарти поведінки, якої люди мають право очікувати від суб’єктів, залучених до місцевого врядування.

Отже, Кодекс здатен, з одного боку – регулювати відносини депутатів, з другого – сприяти створенню позитивного ставлення до місцевого самоврядування та його депутатського корпусу.

 

 

 

Депутат міської ради                                                    Ганна МЕДВЕДЄВА

 

ДОДАТКИ

1 77 Кодекс_етики_.pdf Переглянути
2 2 Проект рішення.pdf Переглянути
3 2 кодекс етики.pdf Переглянути
4 2 Кодекс Після комісії 21.09.pdf Переглянути